hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Motokuryelerden konvoylu protesto

  Motokuryelerden konvoylu protesto
  expand

  Motokuryelerden konvoylu protesto

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA)- ISPARTA'da motosikletli kuryeler Balıkesir'de bir zincir restoranda motokurye olarak çalışan üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ın (20) bıçaklanarak öldürülmesini protesto ederek, konvoy yaptı.

  Çünür Mahallesi'nde bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde başlayan motosikletli konvoy, kornalar eşliğinde Kaypmakkapı Meydanı'nda son buldu. Meydanda oturma eyleminin yapılmasının ardından Isparta'da motokuryelik yapan Mutlu Ceylan, basın açıklamasında bulundu. Çalışırken ölmek istemediklerini söyleyen Ceylan, "Ata Emre Akman, işini hakkıyla yaparken maalesef şiddetin kurbanı oldu. Bu trajik olay sadece ailesini ve sevdiklerini değil, tüm toplumu derinden sarsmıştır. Ata Emre Akman, sadece bir kurye değil, aynı zamanda bir bireydi. Hayata karşı umut dolu bakışları ve pozitif enerjisiyle tanınırdı. Onun kaybı sadece bir bireyin değil, toplumumuzun kaybıdır. Bizler şiddetin her türlüsünü kınıyoruz. Bu tarz şiddet eylemleri insan hayatını hiçe saymakla kalmaz, aynı zamanda toplumumuzun huzurunu ve güvenliğini tehdit eder. Bu tür vakaların tekrarlanmaması için adım atılması gerektiğine inanıyoruz. Ata Emre Akman'ın ailesine, yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı diliyor, yaşadığımız bu acı kaybın derin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Onun anısını yaşatmak ve benzer trajedileri önlemek için toplum olarak birlikte çalışmalıyız" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kuryelere de seslenen Mutlu Ceylan, "Bizler evlerine, her koşulda ailemize ve bakmakla yükümlü olduğumuz insanlar için çabalarken bu ve bunun gibi olayları hak etmiyoruz. Bizler her ne kadar fark edilmesek de hepimiz bir baba, bir abi, bir eş ve bir insanız. Biz artık dışarıdan basit görünen bu meslekte fark edilmek istiyoruz. Bizler çalışırken ölmek istemiyoruz. Daha kaçımızın sonu Ata Emre Akman gibi olacak? Neden bu düşünceye gireceğiz? Bizler katledilmekten mi, bizler bizi fark ede ede üzerimize araç sürenlerden de mi korkarak işe geleceğiz? Her ne kadar basit görünen bu zor meslekte çalışsak da bizler yaşamayı, bizler mutlu olmayı hak ediyoruz" diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow