hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Muhtarı tüfekli saldırıdan amcaoğlu kurtardı

  Muhtarı tüfekli saldırıdan amcaoğlu kurtardı
  expand

  Muhtarı tüfekli saldırıdan amcaoğlu kurtardı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nurettin ARKAN/YALVAÇ, (DHA) - ISPARTA'nın Yalvaç ilçesinde B.M. (58), ağaç kesme yüzünden tartıştığı muhtar Şaban Sürücü'ye tüfekle ateş açmak istedi. Bu sırada olay yerinden bulunan Şaban Sürücü'nün amcaoğlu tüfeği namludan tutarak havaya kaldırdı. Muhtar saldırıdan yara almadan kurtulurken, tüfeğin ateş alması sonrası elinden yaralanan amcaoğlu tedaviye alındı.

  Olay, ilçeye bağlı Yukarı Kaşıkara köyünde meydana geldi. 3 yıldır köyde muhtarlık yapan Şaban Sürücü, köyde bir düğüne katıldı. Düğünde daha önceden tartıştığı 58 yaşındaki B.M. ile karşılaştı. Alkollü olduğu öne sürülen B.M. ile Şaban Sürücü arasında tartışma çıktı. Olay yerinden ayrılan B.M., evden tek kırma av tüfeği alarak geri döndü. B.M. muhtarı hedef alarak ateş edeceği sırada tesadüfen olay yerinde bulunan muhtar Şaban Sürücü'nün amcaoğlu Bayram Sürücü (22), namludan tutarak tüfeği havaya kaldırdı. Bu sırada tüfeğin ateş alması sonucu namlunun sıcaklığıyla eli yanan Bayram Sürücü yaralandı. Olay yerindeki diğer köylüler tarafından hastaneye götürülen Bayram Sürücü tedaviye alınırken, B.M. ise olay yerinden uzaklaştı. Muhtar Şaban Sürücü'nün şikayeti üzerine saldırgan B.M. jandarma tarafından gözaltına alındı.

  Muhtar Şaban Sürücü, "Saldırgan bir hafta önce köyde çeşme başında bulunan 5 yıllık ardıç ağacını yine alkollüyken kesmiş. Kendisiyle bu yüzden tartışmıştık. Düğün yerinde beni görünce yine konuyu açtı ve 'bana bağırdın vs.' diyerek benimle tartışmak istedi. Ben de kendisine alkollü olduğunu ve sonra görüşmemiz gerektiğini söyleyip gönderdim. Meğer eve silah almaya gitmiş. Amcaoğlum olmasa şimdi belki ölmüştüm. Verilmiş sadakamız varmış. Kendisinden şikayetçi oldum ve jandarma ekipleri savcının talimatı ile gözlem altına aldı. 3,50 promil alkollü çıktı" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow