hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bağcılar’da 'Kadına El Kal-Ka-Maz' etkinliği gerçekleşti

  Bağcılar’da Kadına El Kal-Ka-Maz etkinliği gerçekleşti
  expand

  Bağcılar’da 'Kadına El Kal-Ka-Maz' etkinliği gerçekleşti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL, (DHA)- Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Kadına El Kal-Ka-Maz” programında kadın radyocular, kadına şiddete dikkat çekti. Programda kadın radyocular, şiddeti engellemeye yönelik neler yapabileceğine dair fikirler üretti.

  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde farkındalık oluşturmak isteyen Bağcılar Belediyesi anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen kadın radyocuları, Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binasında buluştu.

  “ŞİDDETLE MÜCADELE AMACIYLA ÖNEMLİ İŞLER YAPIYORUZ”

  Kadınlar başta olmak üzere her türlü canlıya şiddete karşı olduklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Şiddetle mücadele amacıyla Bağcılar Belediyesi olarak önemli işler yapıyoruz. Her zaman da bu konuya hassasiyet gösteriyoruz. Bireysel ve toplumsal olarak eğitimle şiddetin önlenebileceğini düşünüyorum” dedi.

  Özdemir, Bilge Kadın Platformu’ndan Kadın Meclisi’ne kadar kadınlara yönelik yaptıkları kültürel çalışmalardan da bahsetti.

  “ŞİDDETİ ENGELLEMEYE DAİR NELER YAPILABİLECEĞİYLE İLGİLİ FİKİRLER ÜRETTİK”

  Programın konuklarından radyocu Aslıhan Saraçoğlu, “Çok güzel bir organizasyon oldu. Kadından da öte her türlü canlıya şiddeti engellemeye dair neler yapılabileceğiyle ilgili fikirler ürettik. İnşallah bu fikrilerin ilerleyen dönemde gerçekleştiğini de göreceğiz. Bu açıdan bizlere söz verildi. Biz kadın radyocuların fikri alındı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  “MERHAMETİMİZİ YOK ETMEMELİYİZ”

  Radyo programcısı Özlem Akdoğan ise “Kadına el kalkamaz sloganı inanılmaz güzel. Hiçbir canlıya el kalkmamalı. Merhametimizi hiçbir zaman yok etmemeliyiz. Kadına, çocuğa, hayvana el kaldıranın, şiddet gösterenin her zaman karşısındayız” diye konuştu.

  TURUNCU ROZET TAKTILAR

  Sanatçı Merve Gündoğdu’nun da şarkılar seslendirdiği programın sonunda davetliler kadına şiddetle mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yakalarına turuncu rozet taktı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow