hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhuriyet Bayramı Bağcılar’da coşkuyla kutlandı

  Cumhuriyet Bayramı Bağcılar’da coşkuyla kutlandı
  expand

  Cumhuriyet Bayramı Bağcılar’da coşkuyla kutlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL, (DHA)- Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yılı Bağcılar’da coşkuyla kutlandı. Bağcılar Kaymakamlığı’nda sabah erken saatlerde başlayan kutlamalar, Mahmutbey Stadyumu’ndaki program ve akşam farklı noktalardaki fener alayıyla devam etti. Her yaş ve kesimden ilçe sakini, Cumhuriyetin yıl dönümüne kavuşmanın gurur ve heyecanını doyasıya yaşadı.

  Etkinlik kapsamında ilk olarak Bağcılar Kaymakamlığı’nda tören düzenlendi. Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun ev sahipliğinde kaymakamlık makamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenlendi. Uçgun, ilçe protokolü, ilçe parti başkanları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin tebriklerini kabul etti. İki ayrı noktada fener alayı yürüyüşü düzenlendi. Hürriyet Mahallesi’nde toplanan vatandaşlar, dev bir Türk bayrağı açtı. Bağcılar Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde Menderes Caddesi boyunca topluca yürüdü. Çevre binalarda oturanlar da alkışlarla yürüyüşe destek verdi.

  Mahmutbey Stadyumu’ndaki kutlamalarda ise öğrenciler, saha içinde yerini alırken vatandaşlar da tribünleri doldurdu. Açılışta İlçe Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve Garnizon Komutanlığı adına katılan Piyade Albay İlhami Kaya öğrencileri selamladı.

  “CUMHUR İLE CUMHURİYETİN MUHABBETLE KUCAKLAŞTIĞI GÜNDÜR”

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşma yapan Uçgun, bütün vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Uçgun, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bizleri esir etmeye çalışan emperyalist güçlere karşı bütün dünyanın gözü önünde meydan okuduğumuz günün adıdır. Devlet ile milletin, cumhur ile cumhuriyetin muhabbetle kucaklaştığı gündür. Cumhuriyetimizin büyümesi, kalkınması ve korunması adına aşkla, şevkle ve heyecanla çalışan; gecesini gündüz, çırasını yıldız yapmak suretiyle mücadele veren herkesi şükranla anıyorum” diye konuştu.

  "VATAN, MİLLET VE CUMHURİYET SEVGİSİNİ EN ÜST DÜZEYDE YAŞADIK"

   Bu yıl Bağcılarımızın her tarafında Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutluyoruz diyen Özdemir, “Vatan, millet ve cumhuriyet sevgisini en üst düzeyde yaşadık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyeti bize kazandıran şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

  Programda; öğrenciler tarafından hazırlanan şiir, şarkı, folklor ve tekwando gösterileri ilgiyle izlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim etti. Stadyumdaki kutlama, bando ekibi eşliğinde öğrencilerin resmi geçidiyle sona erdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow