hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fatih Belediyesi’nin ‘Sıfır Atık Geleceğe Hazırlık’ projesine ödül verildi

  Fatih Belediyesi’nin ‘Sıfır Atık Geleceğe Hazırlık’ projesine ödül verildi
  expand

  Fatih Belediyesi’nin ‘Sıfır Atık Geleceğe Hazırlık’ projesine ödül verildi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL, (DHA)- Fatih Belediyesi’nin ‘Sıfır Atık Geleceğe Hazırlık’ mottosuyla hayata geçirdiği projeler yeni bir ödül aldı. Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde Fatih Belediyesi Sıfır Atık Eğitim Merkezi ve Geri Dönüşüm Atölyesi ‘Atık Yönetimi’ dalında ödüle layık görüldü.

  Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde, sürdürülebilir iş alanındaki akademisyenlerinden oluşan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu, 15 kategoride 35 ödül sahiplerini buldu. Fatih Belediyesi Sıfır Atık Eğitim Merkezi ve Geri Dönüşüm Atölyesi “Atık Yönetimi” dalında ödül aldı.

  ‘Dönüşüm Birlikte Mümkün’ sloganıyla Fairmont Quasar Istanbul’da gerçekleşen "Sürdürülebilir İş Ödülleri” töreninde Fatih Belediyesi’nin ödülünü  İşletme Müdürü Fatih Erol, ekip arkadaşlarıyla birlikte aldı. Ödülü aldıktan sonra bir konuşma yapan Fatih Erol, “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ergün Turan’ın destekleri ile sıfır atık konusunda öncü bir belediye olma yolundaki projelerimizden birinin sürdürülebilir bir model olarak takdir edilmesi gurur verici.  Emeği geçen takım arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Fatih Belediyesi olarak çevre odaklı bir belediyecilik anlayışını daha ileri götürmek için var gücünüzle çakışmaya devam edeceğiz” dedi.

  “MEVCUT SIFIR ATIK ÇALIŞMALARI VE TOPLAMA NOKTALARI KATILIMCILARA AKTARILIYOR”

   Belediye konuya ilişkin olarak şu açıklamada bulunuldu:

  “1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde çocuklar geri dönüşüm ürünlerinin nasıl ayrıştırılıp, ne tür işlemlerden geçirildiğini yerinde inceleyerek, öğrenme imkânı buluyor, geri dönüşümün çevreye olan katkısının önemine varıyor. Simülasyon odasında ise sıfır atık serüveni çizgi film ve belgeseller halinde, gelen misafirlerimizin yaş aralığına göre seçilen görsellerle anlatılıyor. Sunum sonrası sorular ve merak edilen konularla birlikte ilçede mevcut sıfır atık çalışmaları ve toplama noktaları katılımcılara aktarılıyor. Merkezin kompost bölümünde ise günlük 200 litre hacme sahip olan kompost makinesi ile 24 saatte kompost üretebiliyor. Kullanılan enzimin tamamen yerli üretim olduğu makine ile bilinçlenme ve eğitim amaçlı gelen misafirlere kompost serüveni şekilde anlatılıyor.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow