hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Etkin Uzlaşma Modeli' ile Güngören’de yüzde 97’lik uzlaşma sağlandı

  Etkin Uzlaşma Modeli ile Güngören’de yüzde 97’lik uzlaşma sağlandı
  expand

  'Etkin Uzlaşma Modeli' ile Güngören’de yüzde 97’lik uzlaşma sağlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL, (DHA) - Güngören Belediyesi’nin ilçe genelinde başlatmış olduğu kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında Şişecam Konutlarının sakinleri, hazırlanan proje ve teklife verilen 1 aylık sürede yüzde 97’lik uzlaşma başarısı sağlayarak dönüşüme ‘evet’ dedi. 

  Vatandaşlar, verilen destekler ve yeni haklar sayesinde bireysel olarak da evlerini kentsel dönüşüme dahil ediyor. Ayrıca site ve toplu uzlaşmalar neticesinde Güngören Belediyesi’ne başvuran vatandaşların talepleri doğrultusunda oluşturulan proje ve teklifler de hayata geçmeye başladı. Güngören Belediyesi’nin Şişecam Konutlarında ikamet eden vatandaşların talepleri üzerine geliştirilen proje ve teklifler tüm hak sahiplerinin katıldığı bir tanıtım programında Belediye Başkanı Bünyamin Demir ve uzman ekipleri ile tanıtıldı. Sunulan proje ve tekliflerin nihai olduğu belirtilerek Etkin Uzlaşma Modeli kapsamında yüzde 80’lik uzlaşma istendi. Şişecam sakinleri verilen 1 aylık sürede yüzde 97’lik bir uzlaşma sağlayarak kentsel dönüşüme ‘evet’ dedi.

  Etkin Uzlaşma Modeli kapsamında uzlaşarak belediyeye başvuran diğer ilçe sakinleri için de değerlendirmeler yapıldıktan sonra proje ve teklif sunumları yine Güngören Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından yapılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow