hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kâğıthane’de Kültür Sanat Sezonu başladı

  Kâğıthane’de Kültür Sanat Sezonu başladı
  expand

  Kâğıthane’de Kültür Sanat Sezonu başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL, (DHA)- Kâğıthane’de 2023 yılı Haziran ayına kadar sürecek olan kültür sanat sezonu etkinlikleri başladı.

  Kâğıthane’de kültür sanat sezonu 5 Kasım itibariyle çocuk sineması ve çocuk tiyatroları ile başladı. Etkinliklerde; yetişkin ve çocuklar için ayrı ayrı tiyatro oyunları ve film gösterimleri, konser, sergi, müsabaka ve söyleşilere yer verilecek. Ücretsiz etkinlikler 2023 Haziran ayına kadar sürecek. Etkinliklerin ilk gününde pop müziğinin sevilen ismi Kahraman Deniz de sahne aldı. Sultan Selim Kültür Merkezi'nde seslendirdiği şarkılara ilçe sakinleri hep bir ağızdan eşlik etti.

  Sanatçı; Son durağın, Beklediğin, Ben yola gelmem, Böyle sever, Garezi var, Doğal Afetim, Kafeste, Ha gayret, Lapa lapa, Deniz ve güneş gibi şarkılarını etkinliğe gelenler için söyledi.

  "BOL ALKIŞLI BİR SEZON DİLİYORUM"

  Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de müzik programına katılarak vatandaşlarla birlikte eğlendi. Öztekin,  konserin sonunda Sanatçı Deniz’e teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. Kültür sanat sezonunu açtığını söyleyerek, “Tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize davet ediyoruz. Sanatçılarımıza da bol alkışlı bir sezon diliyorum'' dedi.

  Kültür merkezinde ayın öne çıkan etkinlikler, Bir Don Kişot Macerası çocuk tiyatrosu, Geçmiş Zaman Elbiseleri ve Zıt Kardeşler Firarda yetişkin tiyatroları, TRT İstanbul Radyosu Caz Orkestrası ve Grup Sakiler konseri olarak yer alıyor. Ayrıca Eğitimci ve Yazarlar Merve Gülcemal ile Dilek Cesur da söyleşi programları ile sanat sezonunda ilçe sakinleriyle buluşacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow