hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Beşiktaş’ta Kelebek Festivali düzenlendi

  Beşiktaş’ta Kelebek Festivali düzenlendi
  expand

  Beşiktaş’ta Kelebek Festivali düzenlendi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL, (DHA)- Beşiktaş'ta dezavantajlı çocuklara özel Kelebek Festivali düzenlendi. Festivale bu yıl depremzede çocuklar ve aileleri de katıldı.

  Beşiktaş Belediyesi, Uluslararası Rotary 2420. Bölge Rotaract Temsilciliği iş birliği ile 13’üncü Kelebek Festivali'ni düzenledi. Beşiktaş’ta 2008 yılından itibaren düzenlenen ve dezavantajlı grupları bir araya getirerek çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği Kelebek Festivali, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde Dilek Sabancı Parkı’nda gerçekleşti. Dezavantajlı gruptaki çocukların gönüllerince eğlendiği etkinliğe bu yıl Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen depremzede çocuklar ve aileleri de katıldı. ‘Kozaları Yırtıp Uçma Zamanı’ sloganıyla düzenlenen festivalde dezavantajlı bireyler ve çocuklar doyasıya eğlendi.

  Sahne gösterileri, sanat ve el işi atölyeleri, müzik, dans, eğlenceli oyunlar ve birbirinden farklı aktivitelerle eğlenen çocuklar, bu yıl 6 Şubat Kahramanmaraş merkez üssü depreminden etkilenen arkadaşlarıyla festivali kutladı.

  "ONLARI HAYATIN HER ALANINA KATABİLMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ"

  Dezavantajlı gençlerin daima yanında olduğunu belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Onların hayatın her alanında yer alması ve üretime katılabilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow