hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AB heyetini ağırlayan Baykan Soyer: Her konuda iş birliğine hazırız

  AB heyetini ağırlayan Baykan Soyer: Her konuda iş birliğine hazırız
  expand

  AB heyetini ağırlayan Baykan Soyer: Her konuda iş birliğine hazırız

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve üye ülkelerin elçi müsteşarlarını ağırladı. Başkan Soyer, "Kentlerimiz arasındaki dayanışmayı artırmalıyız. Hangi konuda olursa olsun biz iş birliğine hazırız" dedi.

  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve üye ülkelerin elçi müsteşarlarının oluşturduğu heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i Fuar İzmir'de ziyaret etti. AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi Müsteşar Eleftheria Pertzinidou önderliğindeki heyetin ziyaretinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Danışmanı Onur Eryüce, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı da yer aldı.

  'AB İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞMAK'
  Başkan Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli hedeflerinden birinin Avrupa Birliği ile uyum içinde çalışmak olduğunu belirtip, "Demokratik bir proje olarak AB bizim geleceğimiz için önemli bir rol oynuyor. Gezegenimizin geleceği şehirlerin geleceği. Yerel çözümlerin, küresel sorunlar için önemli olduğuna inanıyoruz" dedi.

  'İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ'
  Yılda 30 uluslararası fuar düzenlediklerini ve 2026 yılında Botanik EXPO'ya ev sahipliği yapacaklarını vurgulayan Başkan Soyer, "Kentlerimiz arasındaki dayanışmayı artırmalıyız. Halklarımız arasındaki ilişkiyi geliştirmeliyiz. Hangi konuda olursa olsun biz her konuda iş birliğine hazırız" dedi. Başkan Soyer, heyeti eylül ayında yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı'na da davet etti.

  AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi Müsteşar Eleftheria Pertzinidou ise "Büyük ve önemli planlarınız, programınızın olduğunu, sürdürülebilir kalkınma, yeşil enerjiye önem verdiğinizi biliyoruz. İş birliğine hazırız" diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow