Uluslararası Homeros Festivali başlıyor

Uluslararası Homeros Festivali başlıyor

Uluslararası Homeros Festivali başlıyor

Uluslararası Homeros Festivali başlıyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlediği Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali 29 Eylül'de gala etkinliği ile kapılarını açacak. Üç gün sürecek festival boyunca Zülfü Livaneli'den Ataol Behramoğlu'na, Valeri Stancu'dan İlber Ortaylı'ya, Nebil Özgentürk'ten Metin Uca'ya kadar yerli ve yabancı şarkıcı, şair, oyuncu ve yazar İzmirlilerle buluşacak.

Bu yıl 'Homeros Kentinde' sloganıyla gerçekleşecek festival, Türk ve dünya edebiyatının değerli isimlerine ev sahipliği yapacak. Volkan Severcan'ın sunumuyla gerçekleşecek festival kapsamında Zülfü Livaneli'ye Homeros Roman/ Müzik Onur Ödülü, Ataol Behramoğlu'na Homeros Şiir Onur Ödülü, Valeriu Stancu'ya ise Konuk Yazar Onur Ödülü takdim edilecek.
Şair Tuğrul Keskin'in direktörlüğünü üstlendiği festival kapsamında Gala ve tüm etkinlikler Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. İlber Ortaylı, Metin Uca, Nebil Özgentürk, Sevinç Erbulak, Levent Üzümcü, Nedim Gürsel gibi isimler konuk olarak festivalde yer alacak. 29 Eylül'de Tepekule Kongre Merkezi'nde Edebi Şarkılar Konseri, 30 Eylül'de Onur Açıkhava Tiyatrosu'nda Mikail Aslan Konseri ve 1 Ekim'de Bayraklı sahilinde Kardeş Türküler Konseri gerçekleşecek. Festivale 10 farklı ülkeden 163 konuk katılacak. Toplam 46 etkinlik yapılacak. Etkinlikler kapsamında 40 Ressam 40 Homer resim sergisi de beğeniye sunulacak.

'BAYRAKLI SANATA DOYACAK'
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İzmir'in kalbi Bayraklı'da bu yıl da Uluslararası Homeros Festivali ile şiir dinletilerini, konserleri, resim sergisi, tiyatro, belgesel gösterimi ve edebiyat söyleşilerini sanatseverlerle buluşturacağız. Yerli ve yabancı sanatçılarımızı Bayraklı'da ağırlayacağız. Homeros Festivali, kent kimliğimizin oluşmasına büyük katkı sağlayacak. Bayraklı sanata doyacak. Herkesi Edebiyat ve Sanat temalı etkinliklerimize katılmaya davet ediyoruz" dedi.

Ayrıca festivale ilişkin detaylı bilgiye '' ve Bayraklı Belediyesi internet sitesi ile sosyal medya hesaplarından ulaşılabileceği bildirildi.(DHA)


FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber