Bebekler için tasarladı, ödülü kazandı

Bebekler için tasarladı, ödülü kazandı
Bebekler için tasarladı, ödülü kazandı

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Hilal Karakaş, 0-12 ay aralığındaki bebekler için tasarladığı özel koleksiyonla, Ticaret Bakanlığı’nın da desteklediği Junioshow Bebek ve Çocuk Giyim Genç Tasarımcılar Yarışması’nda ikinci oldu. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (BEKSİAD) iş birliğiyle düzenlenen yarışmada dereceye giren Karakaş, 5 bin liralık ödül ve yurt dışında tasarım eğitimi almak için burs kazandı.


İEÜ'den Hilal Karakaş, Türkiye genelindeki çok sayıda tasarımcının katıldığı yarışmada, erkek ve kız bebekler için hazırladığı, hiçbir sentetik madde içermeyen 3’er tasarımla yer aldı. Tasarımlar üzerinde yaklaşık bir ay çalışan Karakaş, 'Doğa ana' ismini verdiği koleksiyonunda, pamuklu ve tamamen doğal malzemelerin kullanılmasına özen gösterdi. Bebekler için tasarladığı tulum, zıbın ve body gibi ürünlerle dikkat çeken Karakaş, ikincilik ödülünü İzmir’e getirdi. Karakaş, TÜYAP Kongre Merkezi’nde yapılan törende ödülünü, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın elinden aldı.


'KARİYERİMİ MODA ALANINDA SÜRDÜRMEK İSTİYORUM'


8 kişilik jüri tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde ödül almaya hak kazanan Karakaş, çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Geçtiğimiz kasım ayında, Denizli İhracatçılar Birliği’nin düzenlediği Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nda jüri özel ödülünü almıştım. Bu yarışmanın ardından, bebekler için özenle hazırladığım tasarımlarla da ödüle layık görülmek, beni çok gururlandırdı. Mezun olduktan sonra kariyerimi moda alanında devam ettirmek istiyorum. Aldığım ödüller, motivasyonumu daha da arttırıyor. Ayrıca, yarışmada aldığım eğitim bursunu da çok değerli buluyorum. Yurt dışındaki eğitim, bana çok şey katacak" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


 


 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS