hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bergama'da TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi

  Bergamada TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi
  expand

  Bergama'da TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-TÜBİTAK Bilim Fuarı Destekleme Programları kapsamında Bergama Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu, 2018 yılında ilkini gerçekleştirdiği TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın 3'üncüsünü gerçekleştirdi.

  TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın 3'üncüsü Bergama Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlendi. TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Bugün gençlerimizin hazırladığı projeleri görmek için buradayız. TÜBİTAK'ın Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğu bu iş birliği sayesinde çocuklarımızın gençlerimizin ufkunu açmak için çok büyük bir imkan sağlıyor. Bunun bizim için değeri geçmişte bu imkânların olmayışı ve şu an yürütülmesi. Ülkemizin artık tabanı ve tavanı arasında çok güçlü bağlar bulunuyor. Kurumlarımız birbirine bağlı ve uyumlu hale geldi. Geleceğe çok daha emin adımlarla yürüyen nesiller yetiştirmek üzere bu çocuklarımızla beraberiz" ifadelerini kullandı.

  'ÇALIŞMALARI DAHA İLERİ GÖTÜRECEĞİZ'
  Koştu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizler Türk toplumu olarak bin yıldır bu topraklarda tutunuyoruz ve inşallah nice nice bin yıllar boyunca var olacağız. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutladığımız bu günlerde değerlerimizi geleceğe taşıyacak olanlar bizden sonraki nesiller olacaktır. Onların yapmış olduğu bu çalışmalar küçük gibi görünen bu projeler ileride çok büyük keşifler sağlayacak. Eğer bugün bizler savunma sanayimizle ve birçok teknolojik gelişmelerde ileri gidebildiysek birtakım buluşların önünü açmasıyla oluşmuştur. Eğer bugün bunları yapmasaydık yerli ve milli teknolojilere kavuşmasaydık bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum çok farklı olabilirdi. Yapılan çalışmaları bu anlamda çok değerli buluyorum. Bu çalışmaları daha ileri götüreceğiz. İnşallah tüm çocuklarımızın çok güzel meslek sahibi olup ileride çok daha iyi yerlerde göreceğimizi biliyorum." (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow