hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bornova Şehir Stadı'na yeni antrenman sahası

  Bornova Şehir Stadına yeni antrenman sahası
  expand

  Bornova Şehir Stadı'na yeni antrenman sahası

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Bornova Belediyesi Şehir Stadı yenilemesini tamamlayan Bornova Belediyesi, sahanın yan tarafındaki atıl alanı antrenman sahasına dönüştürdü. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Hem futbol kulüplerinin antrenmanlarında kullanması için hem de, resmi maçlar öncesinde takımların ısınmak için kullanması amacıyla yapımını tamamladığımız saha Bornovamıza hayırlı olsun" dedi.

  Bornova Belediyesi Şehir Stadı yenilemesini tamamlayan Bornova Belediyesi, sahanın yan tarafındaki atıl alanı antrenman sahasına dönüştürdü. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, amatör futbol kulüplerinin antrenmanlarını yapabilmeleri için yeni olanaklar yaratmak amacıyla sahayı Bornova'ya kazandırdıklarını belirterek, "Bornova'da 54 amatör spor kulübü var. Spor kulüplerimizin bizden en çok istediği hizmetlerin başında antrenman yapabilecekleri alanların açılması geliyordu. Biz de Bornova'nın her noktasında uygun alanları tespit ederek yeni sahaları spor yapan gençlerimizin kullanımına açmanın gayreti içindeyiz. Bu kapsamda Bornova Şehir Stadı'nın yanında atıl olarak duran alanın değerlendirilmesini sağladık. Hem futbol kulüplerinin antrenmanlarında kullanması için hem de, resmi maçlar öncesinde takımların ısınmak için kullanması amacıyla yapımını tamamladığımız saha Bornovamıza hayırlı olsun" dedi.

  Zemini FİFA standartlarına uygun olarak yapılan yeni antrenman sahasının ışıklandırması da tamamlanarak akşamları da çalışma yapılabilecek hale getirildi. Zemini çizgisiz olarak yapılan saha, bu sayede çok amaçlı bir şekilde farklı antrenman tekniklerinin uygulanmasına imkan tanıyacak. Ayrıca portatif kaleler konularak aynı anda üç amatör takımın antrenman yapması mümkün hale gelecek.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow