hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bornova'da asfaltlama çalışmaları sürüyor

  Bornovada asfaltlama çalışmaları sürüyor
  expand

  Bornova'da asfaltlama çalışmaları sürüyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Bornova ilçesinde, belediye tarafından bu yılın ilk iki ayında üretilen 12 bin 957 ton asfaltın 7 bin 657 tonu ise ilçe genelinde yapılan yama ve yol yapım çalışmalarında kullanılırken, geri kalan bölümünün ise satıldığı bildirildi. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, "Belediyemiz yetki alanındaki yollarda yapılan çalışmalarda da tüm zamanların yol yapma rekorunu kırdık. 'Bornova'da yol sorunu kalmayacak' dedik ve çalışmalarımızı hızlandırdık. 2022 yılında verdiğimiz sözü tuttuk. Bu yıl da aynı performansla devam edeceğiz" dedi.

  Bornova Belediyesi'nin ilçedeki yol sorununu ortadan kaldırma hedefiyle asfalt üretim tesisi kurarak başlattığı yol hamlesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Gece ve gündüz olmak üzere vardiyalar halinde çalışan ekipler, bu yılın ilk 2 ayında 12 bin 957 ton asfalt üretti.  Üretilen asfaltın 5 bin 301 tonu satıldı. Kalan  7 bin 657 tonu ise ilçe genelinde yapılan çalışmalarda kullanıldı.  Bu kapsamda 2 bin 555 ton asfalt yama ve tadilatında, 5 bin 102 ton asfaltta serim çalışmalarında kullanıldı. 2023 yılının ilk aylarında İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali önü ile Yeşilova ve Kemalpaşa mahallelerinde toplam 6 bin 183 metrekare alanda asfalt serimi yaparken, birçok mahallede de yama çalışması gerçekleştirdi.

  'SÖZÜMÜZÜ TUTTUK VE TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
  Asfalt Üretim Tesisi kurarak yolları daha uygun maliyet ile yenilediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Belediyemiz yetki alanındaki yollarda yapılan çalışmalarda tüm zamanların yol yapma rekorunu kırdık. Önceliklere göre belirlediğimiz program kapsamında ilçe genelinde mahalle mahalle yenilemelerimizi sürdüreceğiz. 'Bornova'da yol sorunu kalmayacak' dedik ve çalışmalarımızı hızlandırdık. 2022 yılında verdiğimiz sözü tuttuk. Bu yıl da aynı performansla devam edeceğiz" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow