hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çocuklar ve anneleri ahtapot atölyesinde buluştu

  Çocuklar ve anneleri ahtapot atölyesinde buluştu
  expand

  Çocuklar ve anneleri ahtapot atölyesinde buluştu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - BORNOVA Belediyesi Çocuk Oyun Aktivite Merkezleri’nde eğitim alan çocuklar düzenlenen özel atölye çalışmalarında hem el becerilerini geliştiriyor hem de yeni şeyler öğrenmenin keyfini yaşıyor. Bu kapsamda aile etkinlikleri kapsamında yapılan ahtapot yapma atölyesine anneleri ile birlikte katılan çocuklar eğlence dolu saatler geçirdi.

  Bornova Belediyesi bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz hizmet veren 8 Çocuk Oyun Aktivite Merkezi, 36 - 72 ay arasındaki çocukların gelişimine katkı sağlıyor. Naldöken Mahallesi’nde bulunan merkezde çocuk gelişim uzmanları eşliğinde gerçekleşen etkinliğe çocuklarıyla birlikte katılan kadınlar rengarenk yün yumakları ile ahtapot yapmayı öğrendi. Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri ile çocukların okul öncesi eğitimine destek olmak ve annelerin sosyal hayatın içine daha çok yer alarak kendilerine zaman  ayırmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Uzmanlarımızın verdiği eğitimlerin yanında minik Bornovalıların anneleri ile de kaliteli zaman geçirmesini istiyoruz. Bu amaçla da aile etkinlikleri düzenliyoruz" dedi.

  Bornova Belediyesi bünyesinde merkezler, Doğanlar’da 2 adet olmak üzere, Evka-3, Altındağ, Mevlana,  Serintepe, Atatürk ve Naldöken Mahalleleri’nde de hizmet veriyor. (DHA)

  FOTOĞRAF

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow