hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buca Belediye Başkanı Kılıç, Adnan Kahveci Caddesi'ni kesintisiz ulaşıma açtı

  Buca Belediye Başkanı Kılıç, Adnan Kahveci Caddesini kesintisiz ulaşıma açtı
  expand

  Buca Belediye Başkanı Kılıç, Adnan Kahveci Caddesi'ni kesintisiz ulaşıma açtı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Buca Belediyesi, kentin ana arterlerinden Menderes Caddesi'ndeki trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak Adnan Kahveci Caddesi'ni kesintisiz ulaşıma açtı. 4 yıl önce adaylık sürecinde Bucalılar'a verdiği ilk sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "2019 yılı yerel seçimler döneminde aday oldum.  İlk kullandığım kelime ' Cezaevini kaldıracağız. Buca'mızın ana arteri olan Adnan Kahveci Caddesi'ni kesintisiz ulaşıma açacağız' oldu. Ve nihayet bugün bunu başardık" dedi.

  Buca Belediyesi, geleneksel iftar programını Barış Mahallesi'nde yeni açılan Cezaevi Yolu'nda gerçekleştirdi. İftar esnasında bir konuşma yapan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Adnan Kahveci Caddesi'ni kesintisiz ulaşıma açtıklarını müjdeleyerek, bu yol sayesinde Menderes Caddesi'ndeki yükün azalacağını söyledi. 'Hizmetin siyaseti olmaz' anlayışıyla cezaevinin kaldırılması için önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Kılıç, "Bu çalışmalar sonucu Buca'mızı makus talihinden el birliğiyle kurtardık. Cezaevi'nin kentimize en büyük zararlarından biri de trafiği felç etmesiydi. Cezaevinin kaldırılması için görüşmelere başladığımız ilk günlerde 'Adnan Kahveci Caddesi'ni  araç trafiğine kesintisiz  açacağız' demiştim. Bunun için cezaevi kaldırılır kaldırılmaz kollarımızı sıvadık, harekete geçtik. Cezaevi'nden dolayı kesintiye uğrayan Adnan Kahveci Caddesi'ni kesintisiz ulaşıma açmak için hızla çalışmalara başladık. Ekip arkadaşlarım günlerce emek verdi. Bugün nihayet imar yolunu ulaşıma açmış bulunuyoruz. Trafik yükünü çok önemli ölçüde azaltacak bu yeni yol, Buca'mıza hayırlı uğurlu olsun. Yakın zamanda Barış Pazar Yeri'ni de buraya, yolun üst tarafına taşıyacağız. Sizler de alışverişlerinizi daha konforlu bir şekilde yapabileceksiniz. Pazar yerinden doğan trafik kargaşasına da böylece son vermiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

  Konuşmanın ardından, kardeşliğin ve birlikteliğin sofrasında buluşan binlerce Bucalı oruçlarını dualar eşliğinde açtı. Ramazan geleneklerinin yaşatıldığı alanda şerbetçi ve macuncular yöresel kıyafetleriyle servis yaptı. Semazenlerin ilahiler eşliğinde yaptıkları gösteri ise büyük ilgi gördü.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow