hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buca'da çöp sorunu kalmayacak

  Bucada çöp sorunu kalmayacak
  expand

  Buca'da çöp sorunu kalmayacak

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - YAŞANABİLİR bir çevre için hayata geçirdiği projelerle farkındalık yaratan Buca Belediyesi, kentte 5 bin 600 olan çöp konteyneri sayısını 8 bin 100'e çıkarttı. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Buca'da çöp sorunu kalmayacak" dedi.

  Yaşanabilir bir çevre için hayata geçirdiği projelerle farkındalık yaratan Buca Belediyesi, kentte 5 bin 600 olan çöp konteyneri sayısını 8 bin 100'e çıkarttı.  Su ve koku geçirmez özelliğe sahip 2 bin 500 adet galvaniz çöp konteynerinin alımını gerçekleştiren Buca Belediyesi, parklarda kullanılmak için ise 100 adet ahşap bahçe tipi küçük çöp kutusunu kente kazandırdı. 770 litre kapasiteye sahip galvaniz tipli konteynerler, 47 mahallede ihtiyaç duyulan noktalara tek tek yerleştirilecek.
   
  'BUCA'NIN ÇÖP SORUNU KALMAYACAK'
  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Buca sokaklarının hijyeni için saha ekiplerinin canla başla çalıştığını, yeni konteynerlerle çöp sorununu ortadan kaldırmayı istediklerini belirtti. Başkan Kılıç, "Sokak sayısı olarak İzmir'in en büyük ilçesiyiz. Buna istinaden sokaklarımızda çok ciddi konteyner ihtiyacı oluyor. Şu an hali hazırda 5 bin 600 kadar çöp konteyneri sokaklarımızda var. Bu rakamın yarısı kadar yeni çöp konteynırını kentimize kazandırdık. Bu aşamadan sonra daha temiz daha yaşanabilir bir Buca için elbirliği ile bütün emekçilerimizle beraber çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
   
  GÜNDE 400 TON ATIK TOPLANIYOR
  Öte yandan, 47 mahallede 3 bin 657 sokak, 54 cadde, 2 bulvar ve 2 küme evlerinde çalışmalarını yürüten Buca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler,  üç vardiya çalışarak her gün toplamda 400 ton evsel atık topluyor. (DHA)

  FOTOĞRAF

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow