hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buca'da ilk iftar sofrası Mevlana Tesisleri'nde kuruldu

  Bucada ilk iftar sofrası Mevlana Tesislerinde kuruldu
  expand

  Buca'da ilk iftar sofrası Mevlana Tesisleri'nde kuruldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Buca Belediyesi tarafında Mevlana Tesisleri'nde verdiği iftar yemeği Bucalıları bir araya getirdi. Oruçlar dualar eşliğinde açılırken, ramazan ayının manevi güzelliği ve bereketi paylaşıldı.

  Buca Belediyesi Yaylacık Mahallesi'ndeki Mevlana Tesisleri'nde iftar programı düzenledi. Ramazan geleneklerinin yaşatıldığı alanda şerbetçi ve macuncu yöresel kıyafetleriyle servis yaptı. Semazenlerin ilahiler eşliğinde gerçekleştirdiği gösteri ise büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ayı ramazanın Türkiye'de sağlığa, huzura ve berekete vesile olmasını diledi.

  'DAYANIŞMAYA SÜRÜYOR'
  Ramazan ayının ihtiyacı olanları hatırlamanın, onlara yardım etmenin ayı olduğuna değinen Kılıç, "Yakın zamanda çok büyük bir felaket ve acı yaşadık. Buca Belediyesi olarak başta arama kurtarma ekibimiz BUCAKUT olmak üzere birçok personelimiz ile haber alır almaz deprem bölgesine koştuk. Siz hayırsever Bucalıların desteğiyle bölgeye 25 yardım TIR'ı ulaştırdık ve bugün de hemen her noktaya desteğimizi sürdürüyoruz. Özellikle depremin derin yaralar açtığı yerlerden biri olan Hatay Hassa'da kurduğumuz mutfak ile on binlerce yurttaşımıza sıcak yemek imkanı sunduk. Belediye hizmet binamızın zemin katında açtığımız Sosyal Hizmet Birimimiz yine sizden gelen bağışlarla, kentimize yerleşen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece her geçen gün daha da güçleneceğimize inanıyoruz. Bu vesileyle bu dayanışmaya destek veren tüm hemşehrilerimize de bir kez daha canıgönülden teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.  

  Buca Belediyesi'nin ramazan ayı boyunca kentin farklı noktalarında iftar sofraları kurmaya devam edeceği belirtildi.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow