hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buca'da kuraklıkla mücadele için yağmur suyu hasadı başladı

  Bucada kuraklıkla mücadele için yağmur suyu hasadı başladı
  expand

  Buca'da kuraklıkla mücadele için yağmur suyu hasadı başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Buca ilçesinde, Belediye, kuraklıkla mücadele çalışmaları kapsamında yağmur suyu hasadına başladı. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Doğal kaynaklarımızı verimli şekilde kullanarak kentimize maksimum fayda sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

  Buca Belediyesi, katılımcısı olduğu İsveç Lund Üniversitesi'nin 'Sürdürülebilir, Dirençli ve Kapsayıcı Kamusal Alanlar ve Hizmetler İçin Ortak 2022-2023 Tasarım Programı' kapsamında yağmur hasadı projesini Işılay Saygın Gençlik Merkezi'nde başlattı. İklim dirençli kentler yaratmak adına hayata geçirilen uygulamayla çatıya düşen yağmur sularının toplanarak kurak yaz günlerinde merkezin bahçesini sulamada kullanılacağı bildirildi.

  'TÜM BİRİMLERİMİZDE UYGULAMAYA GEÇİLECEK'
  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, doğal kaynakları en verimli şekilde kullanarak Buca'ya maksimum fayda sağlamak istediklerini söyledi. Dünya genelindeki su sıkıntısına değinen Başkan Erhan Kılıç, "Kuraklıkla mücadele yönünde atılan her adım gezegenimiz için büyük önem arz ediyor.  Bu konuda hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Yağmur suyu hasadı projesi ile bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Proje şu an için pilot uygulamayla hayata geçti ancak hedefimiz önümüzdeki süreçte tüm birimlerimizde bu çalışmanın hayata geçirilmesi" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow