Dikili'de kültür merkezi açılış töreni düzenlendi

Dikili'de kültür merkezi açılış töreni düzenlendi

Dikili'de kültür merkezi açılış töreni düzenlendi

Dikili'de kültür merkezi açılış töreni düzenlendi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Dikili Belediyesi öz kaynaklarıyla 17 ay süren çalışmalar sonucu yapımı gerçekleşen Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi, açılış töreniyle kapılarını açtı. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, "Sözümüzü tutarak hayata geçirdik. Ulu Önderimizin adını taşıyan Mustafa Kemal Atatürk Merkezi'mizi Dikili'mize kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Halkımızı 12 ay kültür ve sanatla buluşturacağız" dedi.

Dikili Belediyesi tarafından yapılana Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi için açılış töreni düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz'ün açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği törene CHP İzmir Milletvekilleri YDK Üyesi Mahir Polat, PM Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, Murat Bakan, Dikili Kaymakamı Ali Edip Budan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, büyükşehir belediye bürokratları, İzmir Köy-Koop Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat ve yönetim kurulu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, basın mensupları, Dikili'de faaliyet gösteren siyasi parti, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Özlem Kalmaz ve Nuri Aslan'ın fuaye alanında resim sergisi ziyarete açıldı. 339 kişilik konferans salonunda ilk konser Gülsin Onay ve Erkin Onay'ın piyano-keman resitali ile gerçekleşti.

'CUMHURİYET'İN 100'ÜNCÜ YILINA VE DİKİLİ'YE ÇOK YAKIŞTI'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Dikili ilçemizin en büyük ihtiyaçlarından biri bu kültür merkeziydi. Dikili Belediyemizin girişimi ve üstün gayretiyle, bu ihtiyaca cevap veren kültür merkezimiz Dikili'ye kazandırıldı. Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi Cumhuriyetin 100. yılına, Dikili'ye çok yakıştı. Ulu Önderimizin adını taşıyan Kültür Merkezi'ni Dikili'ye kazandıran Belediye Başkanımız Adil Kırgöz'ü kutluyorum" diyerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

'HALKIMIZI 12 AY KÜLTÜR VE SANATLA BULUŞTURACAĞIZ'
Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nin Dikili'nin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunacağının altını çizen Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, "Dikili her zaman yüzünü aydınlığa dönmüş, tavrını Cumhuriyetten, demokrasiden, kültürden, edebiyattan yana koymuş, çağdaş aydın bir kent olmuştur. Yaz bittiğinde etkinliklerimiz son buluyordu. Çünkü etkinlik yapacak kapalı bir salonumuz yoktu. Dikili için büyük bir eksiklikti. 2019 yerel seçimlerinde seçim bildirgemin en başında Kültür Merkezi vardı. Sözümüzü tutarak hayata geçirdik. Ulu Önderimizin adını taşıyan Mustafa Kemal Atatürk Merkezi'mizi Dikili'mize kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Halkımızı 12 ay kültür ve sanatla buluşturacağız" diye konuştu.(DHA)


FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber