Hedefleri olan gençler başarılı olur

Hedefleri olan gençler başarılı olur
Hedefleri olan gençler başarılı olur

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Genç MÜSİAD İzmir'in düzenlemiş olduğu 'Liderler Kahvesi' programında gençlerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.
Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, Genç MÜSİAD İzmir tarafından Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi'nde gerçekleştirilen 'Liderler Kahvesi' programının ilk konuğu Başkan Bilal Saygılı oldu. Etkinlikte konuşan Saygılı, gençlere hayatındaki can alıcı durakları, iş hayatındaki tecrübeleri ve sosyal hayattaki kazanımlarını anlattı.
Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Gençlik Kurulu Başkanı Muhammed Bilal Kara, "Ülkemizde, şehrimizde biz gençlere yol gösteren öncülük eden kıymetli büyüklerimizi 'Liderler Kahvesi& adındaki programımızda konuk ediyoruz. İlk konuğumuz MÜSİAD İzmir Başkanımız Bilal Saygılı Beyefendi oldu. Kendisine sizlerin huzurunda tekrardan teşekkür ediyorum, hepiniz hoş geldiniz" dedi. 2002 yılında kurulan Genç MÜSİAD'ın İzmir'de 2003 yılında kurucu başkanlığını yapan Bilal Saygılı, bu işin aşk ve muhabbet meselesi olduğunun vurgulayarak hem yaşadığı topluma hem de dünyaya söyleyecek sözü olan bir gençlik için her zaman destek vereceklerini söyledi.
İmam hatip yıllarından üniversite öğrenciliğine uzanan çizgide eğitim hayatındaki derin etkilere değinen MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı ise, "Çok güzel öğrencilik yıllarım oldu. Özellikle camiamızdan birçok dava adamı yazar ve fikir sahibi kişilerin eserleri ile gençlik yıllarımızı bereketli ve kaliteli bir şekilde dolu dolu geçirdik. Onlardan Allah razı olsun" dedi.
Bugünün gençlerinin kuşaklar üzerinden tanımlanmasının Türk kültürüne uygun olmadığını söyleyen Saygılı, "X, Y, Z, Alfa kuşaklar bizim kültürümüzde yok. Bu kapitalist sistemin ortaya koymuş olduğu pazarlama enstrümanıdır. Hız, haz ve tüketimin içerisinde gençlere yönelik tanımlama ve hedeflerin insani ve İslami olmaktan çıktığı, dayatılan bir kültürel süreci görüyoruz" diye konuştu.
İş geçmişinden bahseden Bilal Saygılı, "Bugüne kadar 320 yurtdışı seyahatim var, 65 ülke gezdim. Dış ticarete başladığımdan itibaren Türkiye'nin dört bir yanına rulman satan bir firma haline geldim. Gittiğim Hong Kong'da 46 katta bir Çinli ile de pazarlık yaptım ama Anadolu'daki Fadik Ninemle de oturdum sohbet ettim. Hinterlandınızı, bakış açınızı geniş tutun arkadaşlar. Siz Anadolu'daki kültürün evlatlarısınız. Bu toprakların evlatları olduğunuz için kendi özünüzü de en iyi şekilde bileceksiniz ama uluslararası sahada da kendi hedeflerinize doğru ilerleyeceksiniz" dedi.
Programın sonunda gençlerden gelen soruları cevaplayan Başkan Saygılı'ya Genç MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Kara teşekkür ederek, günün anısına hediye takdim etti.

İZMİR, DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS