İZBAN'a iki yeni istasyon geliyor

İZBAN'a iki yeni istasyon geliyor

İZBAN'a iki yeni istasyon geliyor

İZBAN'a iki yeni istasyon geliyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İZMİR, (DHA)-İZMİR Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığında işletilen İZBAN Banliyö Hattı'na iki istasyon daha yapılacak. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandı. Buca'da Şirinyer ve Kemer istasyonları arasında 'Lale Mahallesi', Çiğli'de ise Egekent ve Ulukent istasyonları arasında Katip Çelebi Üniversitesi istasyonları inşa edilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD iş birliği ile kente kazandırılan 136 kilometrelik İZBAN hattına iki yeni istasyon daha ekleniyor. Biri Konak, diğeri Çiğli'de yer alacak iki istasyonun yapımı için 3 Nisan'daki ihaleyi kazanan 3 El Grup Enerji Madencilik İnşaat A.Ş. ile sözleşme imzalandı. İhale kapsamında Buca ve Çiğli'ye iki yeni İZBAN istasyonu inşa edilecek. Şirinyer ve Kemer istasyonları arasında hizmet verecek Lale Mahallesi İZBAN İstasyonu, özellikle Lale ve Küçükada mahallelerinde yaşayanların toplu ulaşımını sağlayacak. Egekent ile Ulukent istasyonları arasında yer alacak Katip Çelebi Üniversitesi İZBAN istasyonu ise Ahmet Efendi ve Balatçık mahallelerinin sakinleri ile üniversite öğrencilerinin ulaşımını kolaylaştıracak.

18 AYDA TAMAMLANACAK

Yer tesliminin ardından başlayacak imalat çalışmaları 18 ayda bitirilecek. İmalat çalışmaları kapsamında; İZBAN'a entegre olacak iki yer üstü İZBAN tren istasyonu, zemin iyileştirmeleri, kaba inşaatı, ince işleri, mekanik, elektrik imalatları, kataner deplasmanları ve çevre düzenlemesi yapılacak. İZBAN Banliyö Hattı'nda 41 olan istasyon sayısı, yeni istasyonlarının devreye girmesi ile 43'e çıkacak.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber