hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Biz buradayız, siz neredesiniz?

  AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Biz buradayız, siz neredesiniz
  expand

  AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Biz buradayız, siz neredesiniz?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-AK Parti İzmir İl Başkanlığı, ‘Karınca Modeli’ saha çalışması kapsamında ‘Gönül Kapısı’ programını Karabağlar ilçesinde gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) seslenen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Biz buradayız, siz neredesiniz? Vekili de olduğu İzmirlilerden köşe bucak kaçan CHP lideri Kılıçdaroğlu, bizim halkın arasına giremediğimizi söylemiş. Halbuki biz her hafta karınca modeli ile sokaklardayken, 30 ilçeye eş zamanlı çıkarma yapıp kapı kapı dolaşırken, İzmir'e son gelişlerinde 'pis kokulu' sokakları teğet geçip salonlardan mesaj veren ta kendisi" dedi.

  Karabağlar'da gerçekleşen ve AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin de katılımıyla il ve ilçe ana kademe, kadın ve gençlik kollarından oluşan ekiplerle yürütülen 'Gönül Kapısı' programına önceki dönem Sağlık Bakanı, Erzurum Milletvekili Recep Akdağ da katıldı. Yaptığı konuşmada İzmir’in yerel idare anlamında en kötü dönemini yaşadığını söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatandaş buluşmalarında aldığı tepkileri hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: “Baktılar ki kentsel dönüşüm, alt yapı, trafik mağduriyetinde bıçak kemiğe dayanmış, sokaklardan ellerini ayaklarını çektiler. Şimdi İzmir’i ve Türkiye’yi salonlardan dizayn etmeye çalışıyorlar. Masa başlarında kürsülerde ahkâm kesiyorlar. Neden? Çünkü sokağa çıksalar, kendi üyeleri ve seçmenlerinin dahi tepkisiyle karşılaşacaklar. Çünkü İzmirli ne olursa olsun hakkını arar, sorar. ‘Yıllardır kentsel dönüşüm için ne yaptınız?’ diye sorar. ‘Pencerelerimizi açamıyoruz. Bu pis kokunun sonu nereye varacak?’ diye sorar. Nitekim, CHP Genel Başkanı, vekili de olduğu İzmir’de bu sorun ve sorunlarla daha önce muhatap oldu. Karabağlar dönüşüm mağdurlarına, ‘Gidin müteahhit bulun’ diyerek, sorumluluktan kaçmakta tarih yazdılar. Dünyanın parasını verip aldıkları ikinci el atık ayrıştırma tesisinin kurdelesini kesmek iş değil. Bu haldelerken İzmir’in sokaklarını adımlamaktan, vatandaşla yüz yüze gelmekten korkarlarken bize ahkâm kesemezler. Yoksa sorarız; biz buradayız, onlar nerede?"

  'AKAN SU YOSUN TUTMAZ'
  İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 300 kişilik AK kadroyla birlikte esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederken; önceki dönem parti yöneticileri ve üye ziyaretlerinde de bulundu. Eskiizmir ve Bozyaka Erzurum Dernekleri yöneticileri ile bir araya gelen Sürekli ve Akdağ; Gaziler haftası dolayısıyla Kıbrıs Gazisi Ahmet Çağın ve ailesini de evinde ziyaret etti. Sürekli, “21 yıldır nice badire atlattık, zorluk göğüsledik. Altından kalktık, aştık. Hamdolsun bugün de önümüzde kimse duramıyor.  Çünkü, millete hizmete, icraat siyasetine hiç ara vermedik. Akan su yosun tutmazmış. İşte bu nedenle güçlüyüz, alnımız ak. Sorunları dağ gibi olan bir şehirde yaşıyoruz. Sorumlusu, yetkilisi belli. Ancak, durmayacağız. Yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ederken; CHP’li yerel idarelerin yanlışlarını, eksiklerini de işaret edeceğiz. Bundan kimse alınmasın; çünkü, bize bu görevi İzmir halkı verdi. Yeri geldiğinde, halkın menfaati için kollarına girdiğimizi de iyi biliyorlar" dedi.

  'VARSA KENDİ İCRAATLARINI SAHİPLENSİNLER'
  AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın ‘Gönül Kapısı’ programına, önceki dönem sağlık bakanlarından Recep Akdağ da eşlik etti. Genel ve yerel siyasi değerlendirmelerde bulunan Akdağ, “İzmir’de de 20 yıldır AK Parti’nin pek çok hizmetini gördü. Görmeye de devam ediyor. Ama, bakıyorsunuz CHP burada da AK Parti’nin hizmetini sahiplenmeye çalışıyor. Örneğin; Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkez’lerini (KETEM) biz kurduk. Bu sağlık hizmetini vatandaşımızın ayağına götüren bir proje.  İzmir’de Foça CHP Teşkilatı kendi hizmetiymiş gibi sahipleniyormuş KETEM’i. Gerçekten çok uyanıklar. Böyle yüzlerce projemiz var, hizmetimiz var. Sahipleneceklerse ve varsa kendi icraatlarını sahiplensinler" ifadelerini kullandı.

  Rusya-Ukrayna Savaşı’na da değinen Akdağ, ‘’İkisi de bizim dostumuz. Düşmanlık etmiyoruz, belli bir iş birliğimiz var. Kılıçdaroğlu da Akşener de ABD, AB hangi ambargoları uygulamışsa bizim de uymamız gerekir diyor. Niye? Bizim kendi irademiz yok mu? Bizim irademiz ABD’ye, AB’ye mi bağlı? Bugün, Cumhurbaşkanımızın izlediği ferasetli politikayla NATO’nun, AB’nin, ABD’nin de Ukrayna - Rusya arasındaki problemi sonlandıracak noktadayız. Tahıl koridorunu açan ve tahıl sorununu çözen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır" diye konuştu.(DHA)
  FOTOĞRAFLI
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow