hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İzmir'de Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu

  İzmirde Atadan Anaya Saygı Koşusu
  expand

  İzmir'de Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Karşıyaka ilçesinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü nedeniyle 28'incisi bu yıl düzenlenen 'Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu' 1700 kişinin katılımıyla yapıldı.

  28'inci Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu, bu sabah Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı’ndan başladı. Sahil ve Girne Caddesi güzergahından devam eden toplam 4 kilometrelik koşu, Zübeyde Hanım Anıt Mezarı'nda son buldu. Koşuda kullanılan göğüs numaralarını okuyan sistem sayesinde kestirme yolların kullanılmasının önüne geçildi.  Koşunun sonunda Genel Klasman Erkekler Kategorisinde; Mehmet Aydıngör birinci, Enes Kurt ikinci ve Onur Tuğ üçüncü oldu. Genel Klasman Kadınlar Kategorisi’nde ise Milli Atlet Ece Calp birinciliği elde etti. Onu ikinci olan Özlem Işık ve üçüncü olan Mihraç Ayan takip etti. Her iki kategorinin yanı sıra diğer kategorilerde de dereceye girenler kupayla ödüllendirildi. Dereceye girenlere kupaları Zübeyde Hanım Anıt Mezarı'nda düzenlenen törenle verildi.  Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu sponsorlarına da teşekkür plaketi de dağıtıldı. Tüm kategorilerde dereceye girenlerin tam listesine internetten ‘www.atadananayasaygikosusu.com’ adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

  Ödül töreninde konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Bu koşunun hepimiz için anlamı çok ayrı. Şu an Zübeyde annemizin anıt mezarının hemen önündeyiz; ona ve onun evladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sevgimizi ve saygımızı bir kez daha gösteriyoruz. Ata'mızı ve Zübeyde annemizi minnetle, rahmetle, saygıyla ve sevgiyle anıyoruz" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow