hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karşıyaka'da Mini PC dağıtılan çocuklara temel kodlama eğitimi

  Karşıyakada Mini PC dağıtılan çocuklara temel kodlama eğitimi
  expand

  Karşıyaka'da Mini PC dağıtılan çocuklara temel kodlama eğitimi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR'in Karşıyaka ilçesi Belediyesi tarafından üretilen 'Mini PC' adı verilen 'yeni nesil mini bilgisayar' projesinin eğitim ayağı Evrensel Çocuk Merkezi'nde başladı. İlk etapta 15'erli gruplar halinde 100 çocuğa temel kodlama eğitimi verileceği bildirildi.

  Karşıyaka Belediyesi'nin Mini PC projesinde şimdi eğitim zamanı. Evrensel Çocuk Merkezi ile KARGEM'deki eğitmenler tarafından Evrensel Çocuk Merkezi'nde 15 çocuğa 'Temel Kodlama Eğitimi' verilmeye başlandı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'da Evrensel Çocuk Merkezi'ni ziyaret ederek, eğitimleri takip edip, öğretmenlerden bilgi aldı. Toplam 100 çocuğa verilecek olan eğitim çocukların Mini PC ile eğlenceli bir şekilde kodlama öğrenebilmesi, EBA'daki eğitimlerine devam edebilmesi, internette araştırmalar yapabilmesi ve basit oyunlar oynayabilmesi hatta kendi oyunlarını kodlayabilmesini sağlayacak. Kodlama eğitimi, pandemi kurallarına uygun şekilde 15 kişilik gruplar halinde gerçekleşecek.

  Mini PC yanında verilen kitapçıkta öğrencilerin mini bilgisayar ile yapabileceklerinin ufak bir kısmı yer alırken, çocukların daha fazlasına yeni tasarlanan internet sitesinden veya internetteki başka kaynaklardan erişebilecekleri alan oluşturuldu.  Çocuklar, Mini PC'nin yanında verilen donanımı kendi yapacakları kodlama ile birleştirerek, istedikleri projeleri gerçekleştirebilecekler. Tasarlanan bu Mini PC ile öğrencilerin yapabilecekleri tamamen hayal gücü ile sınırlı olduğu bildirildi.

  İZMİR, (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow