hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kınık'ta Cumhuriyet'in 99. yılını kutlamak için hazırlıklar tamam

  Kınıkta Cumhuriyetin 99. yılını kutlamak için hazırlıklar tamam
  expand

  Kınık'ta Cumhuriyet'in 99. yılını kutlamak için hazırlıklar tamam

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Kınık Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinliklerle Cumhuriyet'in 99. yılını kutlayacak. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, kutlamaların Cumhuriyet'e yakışır şekilde olacağını belirterek “Cumhuriyet'imizin 99. yılında, ilçemizde coşku dolu bir bayram geçirmek için Kınık Belediyesi olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık" dedi.

  Kınık Belediyesi, düzenlediği etkinliklerle Cumhuriyet'in 99. yılını kutlayacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bir dizi program ile belirten coşkulu etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını belirten Başkan Doğruer, açıklamasında, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programımız ilçemizde 1 gün kutlanmayacak. Etkinliklerimiz ile Cumhuriyet haftası programı yaptık. 28 Ekim saat 12.30'da Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile programımız, 29 Ekim'de Kınık Cumhuriyet Meydanı'nda saat 11.00'da Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı ve ardından 19.30'da Hükümet Konağı önünden Cumhuriyet Meydanı'na bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ve fener alayı ile devam edecek. 29 Ekim'de Cumhuriyet coşkusu saat 20.00'da Kınık Öğretmenevi Konferans salonunda Fırat Tanır şefliğinde hazırlanan Kınık korosu konseri ile devam edecek. İlçemizde Cumhuriyetimizin 99. Yıl coşkusunu yaşamaya 31 Ekim'de devam edeceğiz" dedi.
  Cumhuriyet Haftası coşkusunun 31 Ekim'de düzenlenecek olan Tuğçe Kandemir konseri ile sona ereceğini belirten Doğruer, “Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerimiz kapsamında 31 Ekim'de saat 20.00'da Tuğçe Kandemir sahne alacak. Cumhuriyetimizin 99. Yılını hemşerilerimiz ile coşkuyla kutlamış olacağız. Tüm halkımızı bayram coşkumuzu paylaşmaya davet ediyorum" diye konuştu.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow