{$ day.Temps.HighTemp $} °

Konak Belediye Başkanı Batur: "Muhtarlar bizim baş tacımız"

Konak Belediye Başkanı Batur: "Muhtarlar bizim baş tacımız"
Konak Belediye Başkanı Batur: "Muhtarlar bizim baş tacımız"

İZMİR'de Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak'taki 111 muhtarla bir araya gelerek Muhtarlar Günü'nü kutladı. Batur, "Muhtarlar bizim baş tacımız, bizim elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımız. Konak Belediyesi olarak sizlerle beraber çalışmaktan onur duyuyoruz" dedi.

Konak'ta, 19 Ekim Muhtarlar Günü, Konak Belediyesi'nin ilçedeki mahalle muhtarları için düzenlediği yemek organizasyonuyla kutlandı. Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlenen yemekte Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un yanı sıra Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Konak Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy, belediye bürokratları ve ilçede görev yapan 111 mahalle muhtarı yer aldı. Sabah saatlerinde Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu, İzmir Muhtarlar Birliği Derneği ve Konak Kent Konseyi Muhtar Meclisi yönetim kuruluları ve üyeleriyle birlikte Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk takdim töreninde bulunan Batur, Muhtarlar Günü yemeğinde de Konak muhtarlarını yalnız bırakmadı.

"SİZLERE GERÇEKTEN MİNNETTARIZ"

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, özellikle pandemi döneminde mahalle muhtarlarının uyumlu çalıştığını belirterek şunları söyledi: "20 senelik Narlıdere Belediye Başkanlığından sonra Konak'ta sizlerle beraber olmak bana çok büyük heyecan verdi. İki buçuk yıllık süre içerisinde maalesef hem yerel yöneticiler olarak bizler, hem mahallenin temsilcisi olan mahalle muhtarlarımız, bütün ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçti ve geçmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde özellikle Konak'ta belediye, muhtarlar ve kaymakamlık ve kamu kurumlarının halka en güzel şekilde yardımcı olmak için birlikte, gayret içinde olduğunu gördük. Değerli muhtar arkadaşlarımız, Covid-19'a yakalanan ve karantinada olan vatandaşların yakından kontrolünden tutun erzak yardımına kadar, tüm yardımların yapılmasında hem kaymakamlıktaki hem belediyedeki birimlerle ortak çalıştılar. Sağlık her şeyin başı. Vatandaşa hizmet götürebilmek için kendi sağlığını tehlikeye atıp koronaya yakalanan muhtarlarımız var burada. Sizlere gerçekten minnettarız."

"MUHTARLAR BİZİM BAŞ TACIMIZ"

Birlikte Konak anlayışıyla, omuz omuza çalışmaya devam edecekleri mesajını veren Batur, "Muhtarlar bizim baş tacımız, bizim elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımız. Bu laf, boşuna söylenmiş bir şey değil. Samimi bir söz, yürekten gelen bir şey. Sizlerle berber olmak, bu günü paylaşmak çok önemli. Bugün aramızda, Konak'ta olmasından onur duyduğumuz, hemen kaynaştığımız, çok değerli kaymakamımız var ona da tekrar hoş geldiniz diyorum. Konakta sizin gibi değerli yöneticilerle çalışmak bize her zaman güç vermiştir. Bu birlikteliğimiz, bu ağız tadımız hiç bozulmasın. Bundan sonra da omuz omuza mücadele etmeye, vatandaşa hizmet götürmeye, 'Birlikte Konak' anlayışıyla hizmet üretmeye devam edeceğiz. Şimdiye kadar verdiğiniz, hizmet, destek ve dayanışma için çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"DOĞRUDAN DEMOKRASİNİN EN SAĞLIKLI MEKANİZMASI"

Muhtarlık mekanizmasının, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlar arasında iletişimi, koordinasyonu ve iş birliğini sağlayan özgün bir yapı olduğuna dikkat çeken Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ise "Bu yapıya hukuki anlamda baktığınızda doğrudan demokrasinin aslında en güzel, en sağlıklı, en sağlam işlediği bir mekanizma olduğunu görüyorsunuz. Devletimizin çeşitli kurumlarıyla vatandaşına hizmet verirken kullandığı, vatandaşa en yakın, uç noktadaki kılcal damarları aslında. Biz bu kanallarla yönetimi sağlıklı besleyebilirsek vatandaşımızın taleplerinin ne olduğunu hizmet sunucularına ulaştırabilirsek yönetimimizin sağlıklı olduğunu görürüz" dedi.

"MUHTARLARDAN BATUR'A TEŞEKKÜR"

İzmir Muhtarlar Birliği Derneği Başkan Vekili ve Muratreis Mahallesi Muhtarı Zafer Çam da muhtarlığın yerel demokrasinin en eski örneğini teşkil ettiğini vurgulayarak, "Bağımsız oylarla seçilerek, güvenoyu alarak görevimizi yapıyoruz. Milletimiz ile kurumlar arasında bir köprüyüz" dedi. Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Sümer Mahallesi Muhtarı Ayşe Taylan da "Muhtarlar Günü'nün her ilde kutlanarak sevgili ailemizin bir araya gelmesi arzusundaydık. Altı yıldır kutluyoruz, ne mutlu ki bir araya geliyoruz, güzel şeyler paylaşıyoruz" diye konuştu. Konak Kent Konseyi Muhtar Meclisi Başkanı ve Millet Mahallesi Muhtarı Şener Doğan ise buluşma için teşekkür etti.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS