hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan: Menemen istiklal ve cumhuriyet şehridir

  Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan: Menemen istiklal ve cumhuriyet şehridir
  expand

  Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan: Menemen istiklal ve cumhuriyet şehridir

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey'in şehit edilişinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Pehlivan, "Menemenimiz istiklal şehrimizdir, cumhuriyet şehrimizdir. Kuva-i Milliye şehrimizdir. Bu yolda verdiğimiz mücadele bellidir. Menemen demek milli ve çağdaş değerlere sahip çıkmak demek, Menemen demek Atatürk demektir. Bu talihsiz olayı yapanları lanetliyor, Şehitlerimiz Asteğmen Kubilay, Şevki ve Hasan Bey'i rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.  

  Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey'in şehit oluşlarının 92'inci yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Şehit Asteğmen Kubilay'ın Türkiye için hiçbir zaman dinmeyecek bir acı olduğunu belirten Pehlivan, "Cumhuriyetimizin ve çağdaş Türkiye'nin sembol ilçelerinden Menemen'de yaşanan olay aradan geçen yıllara rağmen içimizde dinmeyen bir sızı olmuştur. Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey'in kent dışından gelen karanlık odaklarca şehit edilişinin hiçbir izahı yoktur. Menemen, Kubilay'ı şehit edildiği andan itibaren bağrına basmıştır. Şehit Asteğmen Kubilay'ın aziz hatırası, bize bu tür karanlık odaklara karşı her zaman uyanık olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bizler tıpkı 10 Kasım'da olduğu gibi her 23 Aralık'ta Şehit Asteğmen Kubilay'ın yasını tutuyor, saygı ve minnetle anıyoruz. İnkılâp Şehidimiz Asteğmen Kubilay, milletimiz ve kıymetli ailesinin bize emanetidir. Onun aziz hatırasını her zaman büyük bir saygıyla, minnet ve nezaketle sahipleniyoruz. Sonsuza kadar anmaya, anımsatmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

  'MİLLİ VE ÇAĞDAŞ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ'
  Menemen'in bir istiklal ve cumhuriyet şehri olduğuna vurgu yapan Pehlivan, mesajını şöyle tamamladı: "Menemen; Kuva-i Milliye şehrimizdir. Bu yolda verdiğimiz mücadele bellidir. Menemen demek şehit Kaymakamımız Kemal Bey demektir. Menemen demek, tarihi ile kültürü ile istiklal ve cumhuriyetimizle gurur duyan ilçe demektir. Menemen demek milli ve çağdaş değerler sahip çıkmak demek, Menemen demek Atatürk demektir. Bu talihsiz olayı yapanları lanetliyor, Şehitlerimiz Asteğmen Kubilay, Hasan ve Şevki Bey'i rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu vesile ile bir kez daha ifade etmek istiyorum ki; Menemenliler olarak ne verdiğimiz kutlu istiklal mücadelesinden, ne cumhuriyet değerlerimizden ne de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesi hedefimizden vazgeçmiyoruz." (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow