Tire İlçe başkanlığı görevinden alınan Hakan Şenoyar, CHP'den istifa etti

Tire İlçe başkanlığı görevinden alınan Hakan Şenoyar, CHP'den istifa etti
Tire İlçe başkanlığı görevinden alınan Hakan Şenoyar, CHP'den istifa etti

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı tarafından, geçen 11 ekimde, ilçe yönetimi ile görevden alınan CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından ilçede yapılacak silisyum içerikli mermer ocağına tepki gösterdi. Şenoyar, bu paylaşımına dikkat çekmek içinde yarı çıplak bir kadın fotoğrafı koyup, 'Dikkatinizi çektiğime göre!' notunu ekledi. Şenoyar'ın mermer ocağına tepkisini göstermek için yaptığı bu paylaşım Cumhur İttifakı'nın tepkisine neden oldu. Parti içinden de tepkilerin yükseldiği paylaşımla ilgili olarak CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 'Tüzükte bir karşılığı varsa gereği yapılır' açıklamasını yaptı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından CHP İzmir İl Başkanlığı, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve ilçe yönetimi görevden aldı. Şenoyar, hakkında ayrıca disiplin dosyası hazırlandı. Şenoyar'ın yerine ise Şenol Sardoğan'ın CHP Tire İlçe Başkanı olarak atandı.

Görevden alınan Hakan Şenoyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.  1992 yılından bu yana CHP'nin birçok kademesinde görev aldığına dikkati çeken Şenoyar, açıklamasında, "Değerli yol arkadaşlarım ve dostlarım, öncelikle kendimi ifade etmem gerekirse,1992 yılında 7 sene süren parti kurucu gençlik kolları başkanlığı, 3 dönem ilçe sekreterliği, 3 dönem ilçe başkanlığı, 4 dönem kongre delegeliği, il delegeliği, 3 dönem kurultay delegeliği, 2014 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Sandık güvenliğinden sorumlu koordinatörlük ve 2019 yılında belediye başkanlığı adaylığı olmak üzere, partimizin bir çok kademesinde görev  almış ve siz halkımızın ve örgütümüzün takdirini kazanarak gönlünüzde yer edinmiş bir ilçe başkanıyım. Görev aldığım süre içinde partimizin çıtasını yükselterek her seçimde büyüyen bir grafik çizmeyi başarmış bir ilçe başkanı olarak, partimizin kurumsal ve demokratik yapısına zarar veren böyle bir yola başvurulmuş olmasının takdirini de örgütümüzün vicdanına bırakıyorum. Bir CHP neferi ve ilçe başkanı olarak asıl gerekçenin arkada gizlenerek, gerekçe gösterilen saptırma sebeplere dayanılarak disipline verilmeyi asla kabul etmem söz konusu olamaz" dedi.

Alınan bu karara karşı hukuki haklarım olmasına rağmen, hiçbir mecrada partimizi asla tartıştırmam" diyen Şenoyar, şöyle devam etti:

"Bu bağlamda çok sevdiğim, hiçbir menfi beklenti içerisinde olmadan, her platformda gecemi gündüzüme katarak mücadele ettiğim, yıllarca üyesi olduğum ve üyesi olmaktan da onur duyduğum bu davamda şahsıma ve onuruma yapılan bu saldırı, halk ve örgüt tarafından verilen değerle de güçlenen onurumu asla kıramaz ancak şahsımı çok üzer. Bütün bu sebep ve gerekçelere dayanarak iç yada dış mecrada şahsımın ve partimin tartışılmasına asla izin vermeme adına CHP Tire ilçe örgütünün yüzde 75'ini  üye yapan ilçe başkanı olarak, çok sevdiğim ve kökten bağlı olduğum CHP üyeliğimden kendimi ve bana reva görülen taktiri örgütümün vicdanına bırakarak onurumla istifa ediyorum."

Yiğit SOYLU / TİRE (İzmir), (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS