Yunanistan Milli Günü İzmir'de kutlandı

Yunanistan Milli Günü İzmir'de kutlandı
Yunanistan Milli Günü İzmir'de kutlandı

YUNANİSTAN Ulusal Günü İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve eşi Nikos Stefanou ev sahipliğinde İzmir'deki bir otelde düzenlenen kokteyl ile kutlandı.

Resepsiyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, fahri konsoloslar ile iş dünyası ve yaşamlarını İzmir'de sürdüren Yunanlardan oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Gecede konuklara hitap eden Başkonsolos Papoulia, Yunan Ulusal Gününde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu görevine başladığından bu yana 3 yılda ticaret, taşımalık, turizm ve kültürde ikili ilişkileri teşvik etme yönündeki ortak arzusunu paylaştığını belirten Argyro Papoulia, "Bir çoğunuzla birlikte iki ülke ve iki halk arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için birçok girişim başlattık. Bütün girişimlerimizin başlangıç noktası barışı ve işbirliği yoluyla onları birbirine bağlayan komşu halkların daha da yüksek hedeflere ulaşabileceği inancıdır. İki yıl önce bu günde, burada o zamana kadar beni etkileyen en büyük şeylerden bahsetmiştim. O da gezegenin bu güzel köşesinde Yunanlılar ve Türkler arasında İzmir -Sakız, Ayvalık- Midilli, Kuşadası - Samos, Bodrum- Kos,  Marmaris - Rodos, Kaş- Meis sakinleri arasında gelişen dostluktur" dedi.

Temmuz 2018'de Atina yakınında Mati köyünde çıkan yangın mağdurlarının ailelerine Türk hükümeti ve vatandaşlarının gösterdiği dayanışma ve kardeşliğin, akıllara ve ruhlara derinden işlediğini ve öyle de kalacağını belirten Başkonsolos  Papoulia, "Aynı dayanışma, Türk halkının Ağustos 1999'daki büyük depremlerle sınandığında Yunan halkı ve Yunan devleti tarafından yapıldı. Bu komşuların ortak kaderi, manevi sorumluluğumuzdur. Zor zamanda birbirimizi desteklemek ve güzel zamanları birlikte kutlamak... Şimdi birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Yetki alanım çerçevesinde Yunanistan ile Türkiye arasındaki ticaret, turizm ve halkların ilişkilerinde hedefleri yükseltmeyi sevdiğimi biliyorsunuz. Bunlar Yunanistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın talimatlarıdır. Benim inancım da bu yöndedir. Eylemlerimiz ve inisiyatiflerimizle halklarımızı birbirlerine daha da yakınlaştırabiliriz. Gelecek nesiller için bu bizim sorumluluğumuzdur" diye konuştu.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

01)Nikos Stefanou- Argyro Papoulia

02)Eray- Zila Gürler

03)Ömer Yöntem, Dilek Soylu

04)İzzet- Serpil Süsoy

05)Halil- Mesude Hatipoğlu

06)Oliver- Tatjana Vetter

07)Pınar Karayılanoğlu

08)Emre Kızılgüneşler, Selami Özpoyraz, Cemal Elmasoğlu

09)Banu Şen

10)Haluk- Işıl Nişli

11)Candan- Abdullah Çorbacıoğlu

12)İlhan- Rebab Gürel

13)Saba- Bülent İpek

14)Elif Yeğin- Mustafa Büyükçıvgın

15)Gamze- Yusuf Öztürk, Sinem Meçik

16)Gözde Kaydırak, Nikos Stefanou- Argyro Papoulia, Hakan Özcan

17) Fatih Çakmakoğlu, Makvala Kherabova, Mehmet Ali Molay

18)Leman- Erdoğan Öztürk, Nezih- Seda Öztüre

19)Sinem Dağdelen, Gizem Atay

20)Filiz- Paola Petrini, Yeliz Çakır

21)Barış Kaşka

22)Serkan Ateş, Elif Ocak, Mustafa Tuncer

23) Arzu - Mehmet Bastıyalı

24)Miora Ştefan

25)MariaVougiouka

26)Can- Işınsu Kestelli

27)Onur Erensoy, Hakkı Karadeveci, Tolga Gencer, Ali Hepşen

28)Cenap- Aysel Öztezel

29) Cemali Dinçer, Uğur Oral

30)Hakan Pehlivan- Sema Aydın

31)Emre Sarıgedik

32)Özlem- Rebii Akdurak

33)Altan- Yıldız Ünsal

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS