Yunanistan Milli Günü İzmir'de kutlandı

Yunanistan Milli Günü İzmir'de kutlandı
Yunanistan Milli Günü İzmir'de kutlandı

YUNANİSTAN Ulusal Günü İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve eşi Nikos Stefanou ev sahipliğinde İzmir'deki bir otelde düzenlenen kokteyl ile kutlandı.


Resepsiyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, fahri konsoloslar ile iş dünyası ve yaşamlarını İzmir'de sürdüren Yunanlardan oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Gecede konuklara hitap eden Başkonsolos Papoulia, Yunan Ulusal Gününde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.


İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu görevine başladığından bu yana 3 yılda ticaret, taşımalık, turizm ve kültürde ikili ilişkileri teşvik etme yönündeki ortak arzusunu paylaştığını belirten Argyro Papoulia, "Bir çoğunuzla birlikte iki ülke ve iki halk arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için birçok girişim başlattık. Bütün girişimlerimizin başlangıç noktası barışı ve işbirliği yoluyla onları birbirine bağlayan komşu halkların daha da yüksek hedeflere ulaşabileceği inancıdır. İki yıl önce bu günde, burada o zamana kadar beni etkileyen en büyük şeylerden bahsetmiştim. O da gezegenin bu güzel köşesinde Yunanlılar ve Türkler arasında İzmir -Sakız, Ayvalık- Midilli, Kuşadası - Samos, Bodrum- Kos,  Marmaris - Rodos, Kaş- Meis sakinleri arasında gelişen dostluktur" dedi.


Temmuz 2018'de Atina yakınında Mati köyünde çıkan yangın mağdurlarının ailelerine Türk hükümeti ve vatandaşlarının gösterdiği dayanışma ve kardeşliğin, akıllara ve ruhlara derinden işlediğini ve öyle de kalacağını belirten Başkonsolos  Papoulia, "Aynı dayanışma, Türk halkının Ağustos 1999'daki büyük depremlerle sınandığında Yunan halkı ve Yunan devleti tarafından yapıldı. Bu komşuların ortak kaderi, manevi sorumluluğumuzdur. Zor zamanda birbirimizi desteklemek ve güzel zamanları birlikte kutlamak... Şimdi birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Yetki alanım çerçevesinde Yunanistan ile Türkiye arasındaki ticaret, turizm ve halkların ilişkilerinde hedefleri yükseltmeyi sevdiğimi biliyorsunuz. Bunlar Yunanistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın talimatlarıdır. Benim inancım da bu yöndedir. Eylemlerimiz ve inisiyatiflerimizle halklarımızı birbirlerine daha da yakınlaştırabiliriz. Gelecek nesiller için bu bizim sorumluluğumuzdur" diye konuştu.


Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)


01)Nikos Stefanou- Argyro Papoulia


02)Eray- Zila Gürler


03)Ömer Yöntem, Dilek Soylu


04)İzzet- Serpil Süsoy


05)Halil- Mesude Hatipoğlu


06)Oliver- Tatjana Vetter


07)Pınar Karayılanoğlu


08)Emre Kızılgüneşler, Selami Özpoyraz, Cemal Elmasoğlu


09)Banu Şen


10)Haluk- Işıl Nişli


11)Candan- Abdullah Çorbacıoğlu


12)İlhan- Rebab Gürel


13)Saba- Bülent İpek


14)Elif Yeğin- Mustafa Büyükçıvgın


15)Gamze- Yusuf Öztürk, Sinem Meçik


16)Gözde Kaydırak, Nikos Stefanou- Argyro Papoulia, Hakan Özcan


17) Fatih Çakmakoğlu, Makvala Kherabova, Mehmet Ali Molay


18)Leman- Erdoğan Öztürk, Nezih- Seda Öztüre


19)Sinem Dağdelen, Gizem Atay


20)Filiz- Paola Petrini, Yeliz Çakır


21)Barış Kaşka


22)Serkan Ateş, Elif Ocak, Mustafa Tuncer


23) Arzu - Mehmet Bastıyalı


24)Miora Ştefan


25)MariaVougiouka


26)Can- Işınsu Kestelli


27)Onur Erensoy, Hakkı Karadeveci, Tolga Gencer, Ali Hepşen


28)Cenap- Aysel Öztezel


29) Cemali Dinçer, Uğur Oral


30)Hakan Pehlivan- Sema Aydın


31)Emre Sarıgedik


32)Özlem- Rebii Akdurak


33)Altan- Yıldız Ünsal


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS