hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Depremzede çocuklar konteyner kenti geri dönüşüm çalışmasıyla süsledi

  Depremzede çocuklar konteyner kenti geri dönüşüm çalışmasıyla süsledi
  expand

  Depremzede çocuklar konteyner kenti geri dönüşüm çalışmasıyla süsledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KAHRAMANMARAŞ, (DHA) -Ümraniye Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş Onikişubat’ta kurulan yaşam merkezi için ömrünü tamamlamış lastik ve varilleri depremzede çocuklarla birlikte rengârenk boyayarak saksıya dönüştürdü. Geri dönüşüm malzemelerinden elde edilen saksılar konteyner evlerin çevresine yerleştirildi.

  Ümraniye Belediyesi’nden geleneksel akademi öğretmenleri ve öğrencileri, Kahramanmaraş Onikişubat’ta kurulan konteyner kentte depremzede çocuklarla birlikte lastik ve varilleri farklı renklere boyadı. Hayal gücünü kullanarak boyama yapan çocukların ortaya çıkardığı saksılar, tüm konteyner kenti süsledi.

  KENDİLERİNİ DAHA İYİ HİSSETMELERİ İÇİN YAPILAN BİR PROJE

  Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Geleneksel Akademi Üretim Atölye Şefi Sema Demiryuğuran konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Depremzede çocuklarımızın travma durumundan çıkmaları ve sosyal hayata daha kolay adapte olmalarını sağlamak için burada çocuklarımızla birlikte geri dönüşüme kazandırılan lastik ve varilleri boyuyoruz. Depremzede kardeşlerimizin asli ihtiyaçlarının dışında konteyner kenti yuva sıcaklığında hissetmeleri için bahçe peyzajı olarak 65 adet kullanılmış araba lastiği ve 6 adet varili geri dönüşüme kazandırdık. Belediyemizin kullanım dışı kalmış lastik ve varillerini, 15 kişilik ekip çalışmasıyla kullanılabilir bahçe peyzaj materyallerine dönüştürdük. Depremzede çocuklarımız da hayal güçlerini kullanarak birbirinden güzel çiçekleri, lastik saksılara diktiler. Umarım bu etkinlik çocuklarımıza daha iyi hissettirmiştir” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow