İzinsiz afiş asan 16 işletmeye 24 bin lira ceza

İzinsiz afiş asan 16 işletmeye 24 bin lira ceza
İzinsiz afiş asan 16 işletmeye 24 bin lira ceza

Ömer KOÇ/ELBİSTAN(Kahramanmaraş), (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçe Belediyesi, izinsiz afiş asan 16 işletmeye 24 bin lira idari para cezası uyguladı.


Konuyla ilgili Elbistan Belediyesi'nden yapılan açıklamada şehrin estetiğini bozan ve çirkin görüntüye neden olan, cadde ve sokaklara gelişi güzel asılan bez ve kâğıt gibi afişlerin önüne geçmek için zabıta ekiplerince çalışma başlatıldığı ve 1 ay önce de işletmelerin izinsiz afiş asmamaları, astıkları afişleri kaldırmaları yönünde uyarıldığı belirtildi.


Zabıta ekiplerin izinsiz afişlerle ilgili yaptıkları son denetimde birçok işletmenin uyarıları dikkate almadığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:


"Tüm uyarılara rağmen izinsiz afiş asıldığı tespit edilmesi sonrası zabıta müdürlüğü ekiplerimiz gerekli çalışmayı başlatmıştır. İncelemeler sonrası 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca 16 işletmeye yaklaşık 24 bin lira cezai işlem uygulanmıştır. İşletmelerimizin mağdur olmamaları için izinsiz afiş asmamaları önemle rica olunur."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS