KMTSO'da Mustafa Buluntu dönemi

KMTSO'da Mustafa Buluntu dönemi

KMTSO'da Mustafa Buluntu dönemi

KMTSO'da Mustafa Buluntu dönemi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) seçimlerini Mustafa Buluntu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre seçimi açık ara farkla kazanan Buluntu, 72 meclis üyesinin 49'unu alırken, diğer aday Şahin Balcıoğlu ise seçime girdiği 3 komiteden de çıkamayarak meclise giremedi.

KMTSO seçimleri, 27 yıl aradan sonra ilk kez iki liste halinde yapıldı. Odanın fuaye salonunda gerçekleştirilen seçimlerde mevcut başkan Şahin Balcıoğlu'nun mavi listeyle, Mustafa Buluntu'nun da beyaz listeyle yarıştığı seçimlerde 5 bin 356 üye, 29 komiteden oluşan 72 kişilik KMTSO Meclisi'ni belirlemek için sandığa gitti. Saat 09.00'da başlayan oy verme işlemi 17.00'de sona erdi. Açılan sandıklardan beyaz liste çıktı. 20 komiteyi beyaz liste, 6 komiteyi mavi liste, 3 komiteyi ise bağımsızlar aldı. Kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan Mustafa Buluntu aynı zamanda girdiği 3 komiteden de çıkarken, Şahin Balcıoğlu girdiği 3 komiteden de çıkamayarak meclise girmedi. Açık ara farkla seçimi kazanan Mustafa Buluntu, 72 meclis üyesinin 49'unu alıp meclisteki çoğunluğun sahibi oldu.

"HEDEFİMİZ KAHRAMANMARAŞ’I VE ODAMIZI DAHA İYİ YERLERE GETİRMEK"

Sonuçların ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Mustafa Buluntu, seçimde oy kullanan üyelere teşekkür etti. Seçimi kazananın da Kahramanmaraş olduğunu ifade eden Buluntu, "Şubat ayında tüm üyelerimizle istişare ile çıktığımız kutlu yolu başarı ile tamamladık. Bu süreçte gecesini gündüzüne katarak çalışan, şehrimizin gelişimi noktasında elini taşın altına koyan tüm ekip arkadaşlarımızı canı yürekten kutlarım. Artık bundan sonra beyaz, mavi veya başka renk yok, tek rengimiz Kahramanmaraş.  İl içinden, ilçelerimizden, il dışından gelerek oylarını kullanan, odalarına sahip çıkan tüm üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.  Sakin geçen seçim sürecinin güvenliğini sağlayan tüm güvenlik güçlerimize, ilçe seçim kurulunun değerli üyelerine, sağduyulu davranan her bir üyemize gösterdikleri anlayıştan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kıymetli hemşerilerim, yeni ekibimizle hedefimiz Kahramanmaraş’ı, odamızı paralel bir şekilde daha iyi yerlere getirmektir. En başta söylediğim gibi kazanan Kahramanmaraş olacaktır" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber