hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şekeroba, Türkoğlu'nun oksijen deposu olacak

  Şekeroba, Türkoğlunun oksijen deposu olacak
  expand

  Şekeroba, Türkoğlu'nun oksijen deposu olacak

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ömer KOÇ/TÜRKOĞLU(Kahramanmaraş), (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ın Türkoğlu Belediyesi, Şekeroba Mahallesi'nde yapılacak alana 3 bin fidan dikti. Belediye başkanı Osman Okumuş, millet bahçesi tamamlandığında Şekeroba Mahallesi'nin Türkoğlu'nun oksijen deposu olacağını söyledi.
  Türkoğlu Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 11 Kasım 2019'da hayata geçirdiği 'Geleceğe nefes' kampanyasına destek olmaya devam ediyor. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş eşliğinde tüm belediye personellerinin katıldığı etkinlikle Şekeroba Millet Bahçesi'nde 3 bin adet fidanı toprakla buluşturuldu. Başkan Okumuş, fidan dikme etkinliğine katılan tüm personeline teşekkür etti. Fidan diktikleri alanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Osman okumuş, "Millet bahçesini oluşturacağımız alana 3 bin fidanı personelimizle dikmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 10 bin nüfuslu olan mahallemizde inşallah içerisinde bisiklet yolları, yüzme havuzu, nikah sarayı ve düğün salonu gibi  bir çok aktivitenin yapılacağı büyük bir millet bahçesini oluşturmak için günümüzü buraya ayırdık. Tamamlandığında Şekeroba, Türkoğlu'nun oksijen deposu olacak. Emeği geçenlere meclis üyelerimize, belediye personellerimize teşekkür ediyoruz" dedi.
  Türkoğlu ilçesinin çok yakın bir zamanda sanayi üssü haline de geleceğini ifade eden Okumuş, şöyle devam etti:
  "Türkoğlu, Kahramanmaraş'ın sanayi  üssü olmaya aday bir ilçesi. Şu anda bir tane organize sanayi, ıslah organize bulunmakta ve geçen hafta itibariyle onaylanan ikinci gıda ihtisas organize sanayisini de faaliyet geçiriyoruz. Önümüzde ki 4 yıllık süre içerisinde çelik-tencere, sera OSB ile beraber bölgenin en büyük sanayi üslerinden birisi olacak Türkoğlu. Bu sayede Türkoğlu'nda işsizliği bitireceğiz hem de ilçemize göç olacak. Son 5 yılda nüfusu 10 bin artan bir ilçeyle karşı karşıyayız. Amacımız 2030'larda nüfusumuz 120-130 binlere yakın bir ilçe olacak ona hazırlık yapıyoruz. Gerek devlet yatırımlarımız, gerek ilçe belediyemiz gerekse de büyükşehir belediyemizin yatırımlarıyla Türkoğlu yaşanabilir ilçe haline geldi. Daha da güzel projelerle Türkoğlu'muzu 3'üncü metropol ilçe yapacağız 2024 yılına kadar. Bunun içinde ekibimizle beraber gece gündüz çalışacağız."
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow