hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kırıkkale'de tarım işçileri için konteyner kuruldu

  Kırıkkalede tarım işçileri için konteyner kuruldu
  expand

  Kırıkkale'de tarım işçileri için konteyner kuruldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hasan AKYILDIZ/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE'ye gelen mevsimlik işçilerinin sosyal izolasyonlarını ve sağlık durumlarını takip edebilmek amacıyla hayata geçirilen 'Tarım Kent Projesi' kapsamında işçiler için konteyner kuruldu.
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kırıkkale'ye gelen mevsimlik işçilerinin, sosyal izolasyonlarını ve sağlık durumlarını takip edebilmek amacıyla valilik ve Balışeyh Kaymakamlığı tarafından 'Tarım Kent Projesi' hayata geçirildi. Ahiler Kalkınma Ajansı'nca desteklenen proje kapsamında Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesine gelen tarım işçileri için 29 konteynerin yer aldığı yaşam alanı oluşturuldu. Çocuklar için park ve temel ihtiyaçların karşılanacağı donatıların bulunduğu konteynerlerin, kentte diğer işçilerin bulunduğu bölgelerde de yapılması planlanıyor. 
  Projenin devamını hazırladıklarını belirten Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, "Bu kapsamda ilk etapta Balışeyh'te bulunan tarım işçilerimize konteyner kent oluşturarak çadırlardan buraya aldık. Proje Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklendi. Çocuklar için çocuk parkı da var. Projenin ikinci aşamasında da ilimizdeki tüm tarım işçilerimizin aynı şartlarda, daha iyi koşullarda hayatlarını sürdürebilmeleri için de projenin devamını hazırlıyoruz. Belki bu yıl yetişmeyebilir ama önümüzdeki yıl ilimizdeki bütün tarım işçilerinin konteyner kent gibi benzer yapılarda ikamet etmelerini sağlayacağız" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow