Kırklareli'den, deprem bölgesine yardım

Kırklareli'den, deprem bölgesine yardım
Kırklareli'den, deprem bölgesine yardım

 


KIRKLARELİ,(DHA)-KIRKLARELİ'de İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan ayni bağış yardım kampanyası çerçevesinde AFAD koordinasyonunda, Kırklareli Valiliği tarafından kabul edilen ayni bağışların yüklendiği yardım TIR'ı dualarla yola çıkarıldı.


Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kırklareli'de İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan ayni bağış yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar, Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere ulaştırılmak üzere TIR'la yola çıkarıldı.


Kırklareli Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü'nde gerçekleşen programda konuşan Vali Osman Bilgin, "Öncelikle Kırklareli'mizden saygı, sevgi ve en kalbi muhabbet ile Elazığ ve Malatya şehirlerimizi selamlıyorum. Yaşanan deprem felaketi sebebiyle tüm ülkemizin başı sağ olsun. Oradaki vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca Van Bahçesaray'da gerçekleşen çığ felaketi sonucunda rahmetli olan vatandaşlarımıza, arama kurtarma faaliyetleri kapsamında şehit olan güvenlik güçlerimize yüce Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ocak ve Şubat aylarında maalesef ciddi felaketler yaşıyoruz, dün de İstanbul'da uçak kazası yaşandı. Bu elim olayda ölen kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımızı da acil şifalar diliyoruz. Elazığ ve Malatya depremlerinin ilk gününden itibaren sayınCumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımız, Sağlık Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız bölgede 24 saat esaslı çalışmalar yapmakta. Ayrıca bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet, jandarma, sivil toplum kuruluşlarımız, Kızılay, AFAD, UMKE deprem bölgesinde çok başarılı hizmetler vermekte. Keşke Bu olaylar olmasa ama biz Allah'tan gelen her şeye razıyız. Bu noktada ilimizde Sosyal Yardımlaşma Vakfı grup önderliğinde, AFAD koordinasyonunda battaniye, ısıtıcı, gıda vb. gibi deprem bölgesinde vatandaşlarımızın ihtiyaç duyabileceği malzemeler toplandı. Aynı zamanda nakit yardımı da daha önce bölgeye gönderildi. Bugün de inşallah tırımızı da bölgeye göndereceğiz. Ülkemiz artık geçmişteki gibi depremlerden sonra düzensizlik yaşamıyor. Artık çok ciddi bir sistematik altyapı kuruldu. Bugün topladığımız yardımları İstanbul'a gönderiyoruz, İstanbul'dan da planlama ile Elazığ'a götürüyoruz. Dolayısıyla yardımların ne kadar planlı ve sistematik bir biçimde gönderildiğini siz değerli basının önünde belirtmek istiyorum. İlimizden katkı veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor ve bu ilin valisi olmaktan gurur duydum" dedi.


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS