LÖSEV İyilik TIR'ı Lüleburgaz'da

LÖSEV İyilik TIR'ı Lüleburgaz'da
LÖSEV İyilik TIR'ı Lüleburgaz'da 

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-LÖSEMİLİ Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından oluşturulan 'İyilik TIR'ı kanserli çocuk ve yetişkin hastalara yardım dağıtmak için Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine geldi.


LÖSEV İyilik TIR'ı Lüleburgaz Öğretmenevi karşısında 10.00 ile 17.00 saatleri arasında lösemi ve kanser hastaları ile ailelerine yardım dağıttı. Kırmızı et, kuru gıda, giysi, temizlik malzemeleri, kırtasiye malzemeleri, oyuncak, mobilya, ev eşyası gibi onlarca farklı destek ailelere ulaştırıldı. LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön, "LÖSEV olarak Türkiye'nin her noktasındaki kanser hastalarına ve ailelerine köy köy, şehir şehir dolaşarak yardım götürmeye devam ediyoruz. Kırmızı et, kurban bağışları, kuru gıda, erzak, kıyafet, kırtasiye, oyuncak ve ayakkabı gibi her türlü yardımlarımızı bize kayıtlı olan ailelerimize iletiyoruz. Tüm ihtiyaçlarını özgürce seçerek alabiliyorlar. Tır çalışması gönüllüler, bağışçılar ve katkı sağlayan duyarlı firmaların işbirliği ile hayata geçiriliyor. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Hastalarımız, yalnız olmadığını hissediyorlar. Yılın her döneminde bağışçılarımız, ikamet ettikleri bölgedeki LÖSEV merkezlerine giderek ya da kargo yoluyla ayni bağışlarını yapabilirler" dedi.


LÖSEV'e kayıtlı on binlerce lösemi-kanser hastası çocuk ve yetişkin olduğunu belirten Zuhal Ön, "Sayıları her gün artan hastaların yüzde 92'si asgari geçim sınırının altındaki ailelere mensuplar. LÖSEV, kanser gibi zor bir hastalıkla mücadele eden ailelerin bu zor günlerinde yanında olarak hastalığı yenmelerinde destek oluyor" şeklinde konuştu.

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS