Lüleburgaz Belediyesi, ‘Yılın Partneri’ ödülünü aldı

Lüleburgaz Belediyesi, ‘Yılın Partneri’ ödülünü aldı
Lüleburgaz Belediyesi, ‘Yılın Partneri’ ödülünü aldı

 

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)- AVRUPA Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından 8’nci kez ‘Yılın Partner Kuruluşu’ ödülünü kazanan Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçe Belediyesi’ne ödülü, korona virüs nedeniyle online düzenlenen toplantıyla verildi.

Avrupa’da yerel yönetimler arasında en prestijli ödül olarak geçen, geçtiğimiz yıllara kadar ‘12 Yıldızlı Şehir’ unvanıyla bilinen ve son 2 yıldır ‘Yılın Partner Kuruluşu’ ödülü bir kez daha Lüleburgaz Belediyesi’ne geldi. 2020 yılında, ‘Demokraside Güven İnşa Etmek’ temasıyla düzenlenen Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nda ve yıl boyunca yaptığı çalışmalarla örnek olan Lüleburgaz Belediyesi, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından bir kez daha ödüle layık görüldü. Ödül, Başkan Murat Gerenli ve Başkan Yardımcısı Leyla Güncer’in katıldığı çevrim içi toplantıda Lüleburgaz’a verildi.

LÜLEBURGAZ’IN SUNUMU İLGİ GÖRDÜ

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Sekreteri AndreasKiefer’in karşılama konuşmasını yaptığı toplantıda iyi uygulama olarak gösterilen katılımcı yerel yönetimler tek tek sunum yaptı. 2021-22 temasının da görüşüldüğü toplantıda Lüleburgaz Belediyesi’nin yaptığı yaklaşık 7 dakikalık videonun da içinde olduğu sunum büyük ilgi gördü. Başkan Gerenli ve Başkan Yardımcısı Güncer, Lüleburgaz Belediyesi’nin yerel demokrasinin gelişmesi adına yapılan çalışmalardan Lüleburgaz Belediyesi’nin paydaşlarıyla birlikte gerçekleştirdiği çalışmalara kadar çok sayıda konuyu ele aldı.

Toplantıda konuşan Kongre Tematik Sözcüleri Bryony Rudkin ve Mihkel Juhkami, Lüleburgaz Belediyesi ile çalışmaktan onur duyduklarını dile getirdi. Kongre sözcüleri Lüleburgaz Belediyesi ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını, bununla ilerleyen dönemlerde de Lüleburgaz Belediyesi’yle çalışma hevesi içerisinde olduklarını belirtti.

EN ÇOK ÖDÜL ALAN 2 BELEDİYEDEN BİRİ

Lüleburgaz Belediyesi aldığı bu prestijli ödülle 8’inci kez Yılın Partneri olmaya hak kazanırken, Türkiye’de ödülü en çok alan 2 belediyeden biri oldu. Bu yıl Yılın Partneri ödülünü Trakya’da alan tek belediye Lüleburgaz oldu.

Lüleburgaz Belediyesi’nin açılış sunumunu ise Başkan Gerenli yaptı. Sunumda Lüleburgaz’ın tarihçesinden demografik yapısına kadar çok sayıda özelliğini anlatan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi’nin 2011 yılından beri Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’yle iş birliği içerisinde olduklarını belirtti.  Gerenli, her şeyin sevgiyle başladığı, demokrasi ve hoşgörü kültürünün içselleştirdiği bir kent olduğunu vurguladığı Lüleburgaz’da yapılan çalışmaların her aşamada STK’lar ile paylaşılarak yapıldığını bildirdi. Demokrasinin önemine vurgu yapan Başkan Gerenli, demokrasinin yerelden başladığını ve bu noktada katılımcılığın çok önemli olduğunu söyledi.

Geniş katılımla gerçekleşen çevrim içi toplantıda önümüzdeki yılın teması da konuşuldu. Toplantıda önümüzdeki yılın teması olarak güçlü demokrasi ve sürdürülebilir çevre konuları üzerinde duruldu. 2021-2022 yılının teması ilerleyen süreçlerde netlik kazanacak.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS