Vali Bilgin:Eğlence mekanlarında denetimler sıklaştırılacak

Vali Bilgin:Eğlence mekanlarında denetimler sıklaştırılacak
 Vali Bilgin:Eğlence mekanlarında denetimler sıklaştırılacak

Vahit İŞBAŞARAN/LLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ Valisi Osman Bilgin, geçtiğimiz hafta Lüleburgaz ilçesinde bulunan bir eğlence mekanında yaşanan silahlı çatışma üzerine, eğlence mekanlarında denetimlerin arttırılacağını söyledi.


Toplantıda eğlence mekanlarında belediye ve emniyet özelinde yapılan denetimlerin artması, kamera sistemi takılması, hukuki mevzuatlardaki eksikliklerin giderilmesi için çalışma yapılması ve konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’le görüşülmesi kararları alındı.


Kırklareli Valisi Osman Bilgin Lüleburgaz ilçesinde TPO tesislerinde bulunan toplantı salonunda kentte görev yapan emniyet ve jandarma ile siyasi parti temsilcileri, sivil toplum derneği başkanlarında  bulunduğu  temsilcilerle bir araya gelerek basına kapalı toplantı düzenlendi. Toplantı sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Bilgin,  “ İlçemizde maalesef bir elim olay yaşandı. Bir polis memurumuz bir de vatandaşımız yaralanmıştı. Lüleburgaz’daki içkili eğlence yerleriyle ilgili olarak vatandaşlarımızdan bazı serzenişler geliyordu. Onlarla birlikte bu eğlence mekanlarının öncelikle vatandaşlar açısından ne gibi sorunlar teşkil ettiğini aslında bizler biliyoruz. Daha önce çeşitli sohbetlerde dile getirildi ama bunu çok geniş katılımla, ilçemizdeki siyasi partilerin temsilcileri başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının tüm temsilcileri, kamu yöneticileri ve milletvekilimiz olmak üzere il genel meclis üyelerimizle birlikte değerlendirme yaptık.Bu değerlendirmede öncelikle bu mekanların hukuki zemininin oluşturulması ve burada işlenen suç ve suçla mücadele kapsamında neler yapılabileceği, bu konudaki hukuki mevzuat açısından ve uygulama açısından ne gibi eksikliklerin olduğunu tarafları bizzat dinleyerek tespit ettik. Bu açıdan da Valiliğimizin gördüğü eksiklikler varsa onları gidereceğimizi not ettik. Bununla ilgili 2-3 alanda eksiklikler tespit ettik. Bunları yapacağız. Özellikle idari aşamada yapılması gerekenlerin yanında yargı boyutuyla, hukuki zeminde nasıl savunmalar yapılması gerektiği hakkında da çalışmalar yapıldı."dedi.


STK'ların TBMM'ye yasa değişikliği ile ilgili talepte bulunacağını belirten Bilgin, "Çok güzel sonuçlar çıktı. İnşallah bu yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde hep birlikte hukuki mevzuatlardaki eksikliklerin giderilmesiyle ilgili, siyasi partiler temsilcileri başta olmak üzere STK’lar, TBMM’ye yasa değişikliğiyle ilgili talepte bulunacaklar. Oradaki siyasi parti genel kurulları bu konuda karar verecektir. Bizler de ayrıca valilik olarak yapılan denetimlerin özellikle belediye ve emniyet özelinde daha da sıklaştırılması ve buraların suç oluşturan yerler olmaması için başta kamera takılması olmak üzere tüm tedbirleri alacağımızı belirttik. Bunun haricinde de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’le görüşmeler yapacağız."şeklinde konuştu.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS