hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gönüllüler, depremzedeler için battaniye dikiyor

  Gönüllüler, depremzedeler için battaniye dikiyor
  expand

  Gönüllüler, depremzedeler için battaniye dikiyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Melih İlhan GÜN/KONYA, (DHA) - KONYA Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nda (KOMEK) gönüllüler, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrasında bölgeye gönderilmesi için battaniye dikiyor.  

  KOMEK kursiyerleri ve gönüllüler, hayırseverlerin bağışladığı battaniye kumaşlarını işleyerek, deprem bölgelerine gönderilmesi için hazır hale getiriyor. KOMEK Mensupları ve Mezunları Derneği Başkanı Gülsüm Ocak, 73 kurs merkezi ve 13 atölyede çalışma yürüttüklerini söyledi. Depremzedelerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birinin battaniye olduğuna değinen Ocak, bu kapsamda hayırseverlerin bağışladığı kumaşları gönüllüler ile birlikte hazırlamaya başladıklarını dile getirdi.

  BİNDEN FAZLA BATTANİYE

  Gelen kumaş bağışları ile binden fazla polar battaniye hazırladıklarını dile getiren Ocak, "Biz de KOMEK ailesi olarak insanlara katkıda bulunmak amacıyla kursiyerlerimiz ve gönüllülerimizle bir çalışmanın içindeyiz. Deprem bölgesindeki insanların yaralarını sarabilmek için gelen kumaş bağışlarıyla binden fazla polar battaniye hazırlıyoruz. Battaniyeleri, deprem bölgesine göndermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aynı zamanda atkı ve bere hazırlayan gönüllüler de var. Gönüllerle birlik içinde yorulmadan çalışıyoruz. Oradaki vatandaşlarımızın acılarını hissediyor ve yürekten paylaşıyoruz. Elimizden ne gelirse onların yanındayız, sonuna kadar yapmaya hazırız. En kısa zamanda inşallah yaralarımızı birlikte saracağız. Onlar için duacıyız." dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow