hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Konya'ya bir polis merkezi daha kazandırılıyor

  Konyaya bir polis merkezi daha kazandırılıyor
  expand

  Konya'ya bir polis merkezi daha kazandırılıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Muhammed Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA, (DHA) - KONYA’nın Selçuklu İlçesi Yazır Mahallesine polis merkezi kazandırılıyor. İlçenin yoğun nüfuslu mahallesi olan Yazır Mahallesine yapılacak olan polis merkezinde inşaat çalışmaları başladı.
  Bodrum, zemin ve üzerinde iki kattan oluşan Yazır Polis Merkezi tamamlandığında içersinde 4 adet nezarethane, teknik alanlar, bürolar, toplantı odası, mutfak, çok amaçlı salon, yemek salonu, çalışma odası, aktivite ve kondisyon odası, soyunma odası ve duşlar yer alacak. 2020 yılı Ekim ayında açılması planlanan merkez 5 milyon 900 bin liraya mal olacak.
  Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yapımına başlanan polis merkezi inşaatını inceleyerek çalışmalardaki son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Pekyatırmacı, "Mahalle sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda yapılan merkez Selçuklu'da önemli bir hizmet noktası olacak" dedi.

  "SELÇUKLU'YA YAKIŞIR BİR POLİS MERKEZİ İNŞA EDİYORUZ"

  Pekyatırmacı," Bu gelişime bağlı olarak mahallelerimizin de yeni ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Konya Valimizin öncülüğünde Emniyet Müdürlüğümüz ile protokolünü imzaladığımız Yazır Polis Merkezimizin ihale sürecini tamamladık ve yapımına başladık. 2 bin metrekarelik inşaat alanıyla çok güzel bir hizmet binası olacak polis merkezimiz ile emniyet teşkilatımızın vatandaşlarımıza güzel bir ortamda hizmet sunmalarına katkı sağlayacağız. Merkezin 2021 yılı içinde tamamlanarak hemşehrilerimize hizmet vermesini hedefliyoruz. Yatırımımızın ilçemize, emniyet camiamıza ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.
  FOTOĞRAFLI 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow