hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Malatya'dan gurbetçi sanatseverlere destek

  Malatyadan gurbetçi sanatseverlere destek
  expand

  Malatya'dan gurbetçi sanatseverlere destek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MALATYA, (DHA)- MALATYA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burak Gün, Hollanda'nın Lahey şehrinde gurbetçi sanatseverlerle bir araya geldi. 
  Yurtdışı Türkler Başkanlığı'nın desteğiyle, Sanatolia Hollanda Türk Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen; 'Hollanda’da Türkçe, Kültür ve Sanat' projesi kapsamında; 'Diksiyon, Seslendirme ve Oyunculuk' başlıklı atölye çalışmaları yapıldı.  Yapılan atölye çalışması ve MBŞT'nin faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Genel Sanat Yönetmeni Burak Gün, "MBŞT sekiz yıl içinde 230 bin izleyiciye ulaşmış bir Anadolu tiyatrosu. Bu sayının yaklaşık 150 bini, okullarında tiyatro yaptığımız öğrenci kardeşlerimiz oluşturuyor.  Hollanda'ya gelmeden hemen önce mevcudu on kişi olan şirin bir kırsal mahalle okulundaydık. Nasip oldu bugün Lahey'deki dostlarımızla buluştuk ve yelpazemizdeki renklere bir yenisini daha eklemiş olduk. Burada, Sanatolia yetkilileri tarafından son derece sıcak ve samimi ağırlandık. Kendilerine gönülden teşekkür ediyorum. Her yaştan gurbetçinin katıldığı atölye çalışmalarımız da son derece verimli geçti" dedi.
  Proje ile ilgili bilgi veren Sanatolia Genel Sanat Yönetmeni Tamer Barış Ülger ise, "Temel amacımız; Hollanda'da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın, özellikle de gençlerin, öz kültürlerini doyasıya yaşayabilecekleri bir ortam oluşturmaktır. Bu amacımıza da; tiyatrodan müziğe, sanatı araç kılarak ulaşmaya çalışıyoruz. Kapımız tüm dostlara sonuna kadar açık. Projemize katkılarından ötürü Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ve Burak Gün hocamıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow