hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sarıgöl'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı kutlandı

  Sarıgölün düşman işgalinden kurtuluşunun 100üncü yılı kutlandı
  expand

  Sarıgöl'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı kutlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vehbi SARIHAN / SARIGÖL (Manisa), (DHA)-MANİSA'nın Sarıgöl ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü törenle kutlandı.

  Sarıgöl'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü Kutlamalar, Sarıgöl Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başladı. Törene, Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Sarıgöl İlçe Jandarma Komutanı Teğmen İsmet Altun, Sarıgöl İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Ömür Akif Aydoğdu, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla vatandaşlar katıldı.

  Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'n okunmasının ardından Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Sarıgöl'ün kuruluşunun 100'üncü yılı nedeniyle siyasi parti temsilcilerinden gelen kutlama mesajları okundu. Törende öğrenciler okuduğu şiirler ve halk oyunları gösterileriyle devam etti.

  Sarıgöl'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılı nedeniyle de akşam ses sanatçıları Kutsi ve Deniz Seki tarafından verilecek konser ile son bulacak.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow