hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şehzadeler Belediyesi'nden öğrencilere LGS hazırlık kursu

  Şehzadeler Belediyesinden öğrencilere LGS hazırlık kursu
  expand

  Şehzadeler Belediyesi'nden öğrencilere LGS hazırlık kursu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MANİSA, (DHA)-MANİSA'nın Şehzadeler Belediyesi, 7 ve 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik LGS'ye hazırlık kursu düzenliyor. Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi'nde düzenlenecek olan kurslar için başvurular 14 Haziran'a kadar kabul edilecek. Öğrencilerin kursa katılım için yeterlilik sınavlarına girmesi gerekecek olan sınavlar 24-25 Haziran tarihlerinde yapılacak.

  Şehzadeler Belediyesi 7 ve 8'inci sınıflarda okuyan öğrencilerin lise sınavlarına hazırlanabilmeleri için Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezinde LGS'ye hazırlık kursları düzenliyor. Kurslara katılmak isteyen öğrenciler, 14 Haziran 2024 tarihine kadar Gençlik Merkezine başvuru yapabilecekler. 24-25 Haziran tarihlerinde yapılacak olan yeterlilik sınavlarında başarılı olan öğrenciler, eğitime başlayacak.

  'GENÇLERİMİZİN YANINDA VE DESTEKÇİSİYİZ'

  Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, kurslarla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye'nin aydınlık yarınlarını şekillendirecek olan gençlerin eğitimine büyük önem verdiklerini belirtip, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatabilmek, dünya ülkeleri ile rekabet etmesini sağlamak ve siyasette, ekonomide, bilimde, kültürde ilerleyebilmesi için iyi eğitim almış gençlerimize ihtiyacımız vardır. Bunu sağlayabilmek için Şehzadeler Belediyesi olarak her zaman gençlerimizin yayında ve destekleyicisi olacağız. Yarınlarımızı şekillendirecek olan öğrencilerimizin en iyi koşullarda hazırlanmasını sağlamak için LGS'ye hazırlık kursunu hayata geçirdik. Tüm öğrencilerimizi belediyemiz tarafından verilecek olan kurslarımıza davet ediyor ve sınavlarda başarılar diliyorum" dedi.(DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow