hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Gültak: Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok

  Başkan Gültak: Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok
  expand

  Başkan Gültak: Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile velilerinin, '10-16 Mayıs Engelliler Haftası' dolayısıyla 'Paylaşmak İçin Engel Yok' sloganıyla düzenlediği etkinliğe katılarak özel çocuklar ve ebeveynlerinin heyecanına ortak oldu. Özel çocuklar ve ailelerinin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Başkan Gültak, "En büyük engel sevgisizliktir. İnsan, yüreğiyle hareket ettiğinde, hayatı paylaştığında önünde hiçbir engel duramaz" dedi.
  Akdeniz Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen etkinliğe Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar, Okul Müdürü Aydın Bütünay, Nusratiye Mahalle Muhtarı Mehmet Dindar, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Miniklerin dair hazırladığı resim ve el işi sergisini gezen Başkan Gültak, kadınların el emeği göz nuru ürünler sergilediği stantları ziyaret edip hediyelikler satın aldı. Miniklerle oyunlar oynayıp etkinlikleri izleyen Başkan Gültak, farkındalık yaratmak adına çocuklarla birlikte gökyüzüne balonlar uçurdu. Başkan Gültak, gerçek engelin düşüncede olduğunun altını çizerek; "Her zaman söylediğim üzere en büyük engel sevgisizliktir. Dolayısıyla kafanızdaki, aklınızdaki engelleri ortadan kaldırdığınızda önünüzde hiçbir engel de kalmaz. İnsan, yüreğiyle hareket ettiğinde önünde hiçbir engel duramaz" ifadelerini kullandı.
  Belediye olarak, hayata kattıkları çeşitli faaliyet ve projelerle engelli bireyler ve ailelerinin her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Gültak, gelecek hafta içinde belediyenin katkılarıyla okulun öğrencileri ile velilerinin katılacağı bir gezi düzenleneceğini de ifade ederek; "Çünkü belediyecilik sadece asfalt, kaldırım, altyapı, üstyapı yapmak değildir. Bizim sosyal, kültürel projelerimiz de var. Bu noktada Akdeniz’de gençlerimizin eğitimine yönelik birçok çalışma yaptık. Eğitime özellikle önem veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana dokunmadığımız okulumuz kalmadı. Akdeniz sınırlarında bir etüt merkezi yoktu. İlk etüt merkezini biz açtık. İnternet üzerinden dijital eğitim portalları da kurduk. Gençlerimiz istedikleri anda ve yerde üniversite sınavına hazırlanabiliyor. Metropol Gökdelen binası 29’uncu katında bulunan ‘Türkiye’nin en havalı’ etüt merkezi sayesinde birçok çocuğumuz üniversite kazanıp diledikleri bölümlere yerleşti. Biz; Akdeniz’de çocuklarımızı ve annelerimizi, uyuşturucu ve terör belasından kurtardık. Çocuklarımız artık okuyor ve iş sahibi oluyor. Kadınlar da mahalle kültür evlerimizle birlikte eğitim alıyor, meslek sahibi oluyor. Ayrıca kursiyer kadınları ülkemizin farklı tarihi ve turistik şehirlerine gezilere götürüyoruz. Bu hizmet ve projelerin hiçbiri daha önce yoktu. Akdeniz hızla güzelleşiyor ve yükseliyor" diye konuştu.
  Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Akdeniz Özel Eğitim Anaokulu öğrencisi çocukların hazırladığı renkli gösteriyi izledi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow