hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Sarıyıldız, asfalt kaplama çalışmasını yerinde inceledi

  Başkan Sarıyıldız, asfalt kaplama çalışmasını yerinde inceledi
  expand

  Başkan Sarıyıldız, asfalt kaplama çalışmasını yerinde inceledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MERSİN, (DHA)-AKDENİZ Belediyesi Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, ekiplerinin Güneş Mahallesi’nde başlattığı asfalt serim çalışmasını yerinde inceledi.

  Gerek ekiplerin sahada yaptığı incelemeler, gerekse muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda plan ve program hazırlayan fen işleri ekipleri, ihtiyaç duyan mahallelerin sokaklarını iş makineleri desteğiyle yenileyip ilçenin çehresini değiştirmeye başladı. Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, sokakları kilitli parke taşı ile kaplı olan ve ömrünü zaman içinde tamamlayan Güneş Mahallesi 5856 sokak üzerinde başlayan asfalt kaplama çalışmasını yerinde inceleyip ekiplerden bilgi aldı.

  Yıllar içinde ömrünü tamamlayan kilitli parke taşlarının fen işleri ekiplerince söküldüğünü ve bugün de mahallede asfalt kaplama çalışmasının başladığını belirten Başkan Hoşyar Sarıyıldız, yeni dönemle birlikte Akdeniz’i yenileme ve güzelleştirme çalışmalarına hızla başladıklarının söyledi. Başkan Sarıyıldız, "Bu kapsamda Güneş Mahallesi 5856 sokakta asfalt kaplama çalışmamız sürüyor. Bu sokak, en son 2012 yılında kilit taşı ile kaplanmış, sonrasında hiç yenilenmemiş. En hafif bir yağmurda bile sokakta su göletleri oluşuyordu. Parke taşları zarar görmüş, yer yer sökülmüştü. Mahallelinin de yoğun talebi vardı. Fen İşleri Müdürlüğümüz ve sahadaki arkadaşlarımız, bölgede önce fizibilite çalışması yaptı. Ardından toplamda 100 ton asfalt dökülerek sokağı yeniledi. Bütün sokaklarımızın yenilendiği, vatandaşlarımızın yaşamını rahatça idame ettirdiği bir Akdeniz’i birlikte inşa edeceğiz. Aciliyet durumuna göre de asfalt serim, kilit taşı, kaldırım yenileme hizmetimiz aralıksız sürecek” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sarıyıldız, açıklamasının ardından, serilen asfaltı sıkıştırıp daha uzun ömürlü olmasını sağlayan silindire bindi.

  Öte yandan mahalle sakinleri ve esnaf da sokağın çehresini tamamen değiştiren çalışmalar nedeniyle ekiplere teşekkür etti. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow