hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Depremzede kadınlar Mersin'i gezdi

  Depremzede kadınlar Mersini gezdi
  expand

  Depremzede kadınlar Mersin'i gezdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MERSİN, (DHA)- AKDENİZ Belediyesi, deprem felaketi nedeniyle kente göç eden afet mağduru kadınlara, kentin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini gezdirdi.
  Akdeniz Belediyesi, 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarmaya, ilçe sınırları içerisinde misafir edilen afet mağduru ailelere destek olmaya devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen bir etkinlikle, Hatay ve Kahramanmaraş’tan Mersin’e göç eden ve Akdeniz Belediyesi’ne ait kültür ve sanat evleri, hizmet binaları ve tesislerde ağırlanan aileler için '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne' özel gezi düzenlendi.
  Kadınların ağırlıkta olduğu geziye çocukları da katılırken, yolculuk öncesi konuklara kumanyalar ikram edildi. Ardından otobüslere binen konuklar, sırasıyla Erdemli’de bulunan turistik Kızkalesi’ni görme ve gezme şansı yakaladı, ardından Cennet Cehennem Obruğu'na indi.
  Duygusal anların da yaşandığı gezide bazı depremzedeler, Kızkalesi sahilindeki kumlara 'Geri Döneceğiz Hatay', 'Canım Hatay' yazdı. Gün içerisinde Erdemli Çamlığı’nı da gezen depremzede aileler, burada çocuklarıyla birlikte eğlenceli dakikalar geçirdi; depremin ruhlarında yarattığı stres, korku ve travmalardan bir nebze uzaklaştı.
  UMUTLARI TAZE TUTUYORUZ
  Duygularını dile getiren depremzede kadınlar, kayıplarını, yaşadıkları acı ve felaketi unutmalarının mümkün olmadığını, ancak bu tür etkinliklerle bir nebze de olsa umutlarını taze tutmaya çalıştıklarını anlattı. Depremzede aileler, kendilerine sunulan destek ve imkanlar nedeniyle de Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlü ve personeline teşekkür etti. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow