hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yerde bulduğu küpeyi karakola teslim etti

  Yerde bulduğu küpeyi karakola teslim etti
  expand

  Yerde bulduğu küpeyi karakola teslim etti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nda temizlik personeli olarak görev yapan Fatma Altungül (38), örnek bir davranış sergileyerek, temizlik yaparken yerde bulduğu altın küpenin sahibine ulaştırılması için polise
  teslim etti.
  Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri caddeler ve sokaklarda temizlik yaparken kıymetli eşyalarla karşılaşabiliyor. Şimdiye kadar cüzdan, para ve altın takı bulan ekipler, söz konusu eşyaları kısa sürede karakola teslim etti. Yakın zamanda da Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı'nda görev yapan bir temizlik personeli içinde 20 bin liraya yakın para bulunan bir cüzdanı sahibine ulaştırmıştı. Altın küpe teki bulan Fatma Altungül de aynı dilekle küpeyi merkez Akdeniz ilçesinde Mağazalar Karakolu'na teslim etti.
  Evli ve iki çocuk annesi Fatma Altungül, "Öncelikle biz kadınlara iş imkanı verdiği için başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hastane Caddesi'nde çalışıyorum. Kıymetli bir eşya buldum, onun yerine ulaşmasını istiyorum. İnşallah sahibini bulur. Küpe kalp şeklinde olduğu için manevi değeri yüksektir. Hak yerini bulsun. Herkesin emeği var, İnşallah yerine ulaşır" dedi.
  Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'nde Akdeniz İlçesi bölge sorumlusu olarak görev yapan Adem Uysal, değerli eşya bulunduğunda çok hassas davrandıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
  "Personelimiz değerli bir eşya bulmuş, bulduğunda beni aradı. Biz de gerekli yerlere bilgisini verdik. Eşyanın değerli olup olmadığını kuyumcu arkadaşlara sorduk, altın olduğunu, tahminen 700-800 TL tutarında olduğunu söyledi. Biz de bağlı bulunduğumuz en yakın karakola ulaştıracağız. Tabi bunun bir de manevi değeri var. Her şey para değildir, manevi değeri de olabilir o yüzden inşallah sahibine ulaştırmaya çalışacağız. Sokaklarda, caddelerde çalıştığımız için sık sık bu tür olaylarla karşılaşıyoruz. Değerli eşya buluyoruz, cüzdan, para gibi şeyler buluyoruz. Bulduğumuz andan itibaren de sahibine ulaştırılması için gerekli yerlere başvurumuzu yapıyoruz."

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow