hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Depremzede vatandaşlar Kızkalesi’nde iftar sofrasında buluştu

  Depremzede vatandaşlar Kızkalesi’nde iftar sofrasında buluştu
  expand

  Depremzede vatandaşlar Kızkalesi’nde iftar sofrasında buluştu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ali Rıza EREN/KIZKALESİ (Mersin)- MERSİN'de Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında, 11 ilden gelen vatandaşlar ilçe halkı ile gönül sofrasında bir araya geldi.
  Ramazan Ayı’nda 26 noktada, 71 mahallede iftar verecek olan Erdemli Belediyesi ilk iftar yemeğini Kızkalesi’nde düzenledi. 47 kilometrelik sahil uzunluğuyla depremden dolayı en çok göç alan yerlerin başında gelen Erdemli’de, Ramazan Ayı’nda hummalı bir çalışma yapılıyor. Erdemli Belediyesi Gastronomi Merkezi Yemekhanesi’nde yemekler özenle pişiriliyor. Gece sahur ile başlayan ikramlar, akşam iftar buluşmaları ile devam ediyor. Tarihi Kızkalesi sahilinde düzenlenen ilk iftar programında, Kuran-ı Kerim okundu, binlerce vatandaş ellerini semaya kaldırıp dua etti, okunan ezanın ardından birlikte oruçlar açıldı.
  Gelen misafirlerle tek tek ilgilenen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yüz bine yakın insanın Erdemli’ye geldiğini belirtti. Gelen misafirleri yüreklerine bastıklarını vurgulayan Başkan Tollu, “ Depremden etkilenerek Erdemlimizi şereflendiren yüz bin insanımızı yürekten bağrımıza basıyoruz, hoş geldiniz diyor, şerefler verdiniz diyorum. Sizler bizim misafirimizsiniz iyi ki varsınız. Bir kez daha iftar soframızı şereflendirmenizden dolayı hepinize hoş geldiniz diyorum, sefalar getirdiniz diyorum” diye konuştu.
  Öte yandan Erdemli Belediyesi’nin 26 nokta 71 mahallede düzenleyeceği iftar programlarının yanı sıra depremden dolayı kente gelen pansiyon ve otellerde kalan vatandaşlara Ramazan Ayı boyunca sahurluk ikramları devam edecek. (DHA)


  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow