hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdemli'de 10 bin depremzedeye sıcak yemek

  Erdemlide 10 bin depremzedeye sıcak yemek
  expand

  Erdemli'de 10 bin depremzedeye sıcak yemek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ (Mersin), (DHA)- KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin ardından Mersin'in Erdemli ilçesine gelen vatandaşlara kahvaltı ve sıcak yemek ikramında bulunuluyor.
  47 kilometrelik sahil uzunluğu ile Türkiye’nin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Erdemli’ye deprem dolayısıyla yaklaşık 100 bin kişi göç edip, oteller,  pansiyonlar ve yazlık evlere yerleşti. Erdemli Belediyesi Gastronomi Merkezi, yemekhanesinde her gün hummalı bir çalışma yapıyor. Alanında uzman gıda mühendisi ve aşçılarla, deprem nedeniyle gelen vatandaşlar için günlük 10 bin kişilik yemek çıkartılıyor. Limon çiçeği ekipleri, yemekleri mobil araçlara yüklüyor ve depremden etkilenen vatandaşlara dağıtıyor. Yoğunluğun olduğu Kızkalesi,  Ayaş ve Erdemli merkeze ekiplerin ağırlık verdiğini ve günlük 10 bin kişilik yemek dağıtıldığını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Şu anda Erdemli'de yüz bine yakın insamızı biz misafir etmekteyiz. Devletimizin güçlü ve şefkatli yapısı neticesinde onca inşamızın kentimize gelmesine rağmen çok şükür aç ve açıkta bir tek insanımız yok şu ana kadar. Vatandaşlarımızın bu yardımlar neticesinde biz de Erdemli Belediyesi olarak tabi ki bu işe önderlik etmekle birlikte, elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarak gelen insanlarımızı aç ve açıkta bırakmamak adına elimizden gelen her türlü yardımı sürdürüyoruz. Günlük on bin insanımıza yemek veriyoruz. Bunun tamamı maddi imkânları belediyemiz marifetiyle karşılanmakta çok şükür. Elimizden gelen her türlü gayreti sürdürmekle birlikte on bin insanımızı doyurmanın gayreti içindeyiz. 47 km’lik sahil şeridimiz var insanlarımızınbirçoğu sahil şeridinde konaklamaktalar. Köylerimize kadar Toroslar'ın tepesinde bulunan köylerimize kadar konaklayan insanlarımız var. Özellikle sahil şeridinde bulunan Ayaş, Kızkalesi bölgemizde otellerimizin çok olduğu yerlerde yedi bine yakın insanımız orada konaklamakta. O insanlarımızın geldiklerinden bugüne kadar iaşe, ibade ve yiyeceklerini biz en güzel şekilde karşılıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızı aç ve açıkta bırakmamak adına elimizden gelen her türlü gayreti sürdürüyoruz" dedi.
  Öte yandan vatandaşlar Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesi Depremzedelere Koordinasyon Merkezi’nde temel ihtiyaçlarını giderebiliyor, toplu yemek talepleri için ise Erdemli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabiliyor. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow